کد خبر: ۸۳۵۰۸۸
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲

روز‌های تلخ آمریکایی در فوتبال

کمتر از یک سال از زمان حضور تاد بوهلی در چلسی، آشفتگی حرف اول و آخر را در این باشگاه می‌زند.
روز‌های تلخ آمریکایی در فوتبال
آفتاب‌‌نیوز :

فرانک لمپارد در ۱۷ بازی اخیر خود به عنوان سرمربی تنها یک برد داشته است، ۱۴ شکست و ۲ تساوی. یک دوره ضعیف در اورتون باعث شد که او در ژانویه اخراج شود و پس از جدایی گراهام پاتر دوباره هدایت این تیم را برعهده گرفت، سه شکست از سه باخت کارنامه چلسی با لمپارد بوده است.

به گزارش ساکرنت، کنسرسیوم Clearlake Capital به رهبری تاد بولی، در ماه می‌سال گذشته مالک باشگاه چلسی شدند و همه منتظر بودند این گروه مانند آبراموویچ چرخ باشگاه را بچرخاند. پس از ۱۱ ماه فاجعه بار همه چیز به بدترین شکل ممکن برای چلسی سپری شده است. 

بولی هفته گذشته پیش بینی کرد چلسی ۳ بر صفر رئال مادرید را شکست دهد، اما واقعیت یک شکست ۲-۰ بود. بولی که چلسی را ۴.۲۵ میلیارد پوند از رومن آبراموویچ خرید انگار به اشتباه کردن عادت کرده است.

اشتباهات بولی کاملاً مستند است: از اخراج توماس توخل، مربی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا تنها بعد از هفت بازی از فصل و جایگزینی او با سرمربی برایتون تا هزینه بیش از ۶۰۰ میلیون پوندی برای بازیکنان جدید و سپس اخراج پاتر در اوایل این ماه. آخرین اشتباه او تصمیم به استخدام لمپارد اسطوره باشگاه برای حفظ کشتی تا پایان فصل بوده است.

لمپارد کمتر از یک سال پس از حضور در گودیسون پارک، پس از ۹ شکست در ۱۲ بازی اخراج شد. تنها شایستگی او برای نقش چلسی، وضعیت او به عنوان یک بازیکن بزرگ در استمفوردبریج بود.

بولی و هیات مدیره امیدوار بودند لمپارد به عنوان یکی از معتبرترین بازیکنان سابق باشگاه، آرامش و ثبات را به آن‌ها بازگرداند تا در نهایت مربی مناسبی را منصوب کنند. اما اگر نتایج به همان اندازه بد پیش برود، بولی ممکن است مجبور شود دوباره یک مربی جدید را جذب کند.

چلسی در آشفتگی مطلق قرار دارد. هیچ کدام از این مسائل تقصیر لمپارد نیست بلکه انتصاب او بار دیگر به ساده لوحی مالکیت چلسی اشاره می‌کند.

ناامیدی هواداران در جریان شکست خانگی ۲-۱ شنبه مقابل برایتون بیشتر شد و هواداران با عصبانیت بولی را سرزنش و به او اعتراض کردند. در طول ۱۹ سال سلطنت آبراموویچ، چلسی به دلیل استخدام و اخراج مربی‌ها شهرت پیدا کرد، ولی به نظر بولی در این زمینه از آبراموویچ گوی سیقت را گرفته است.

به نظر می‌رسد چلسی هیچ استراتژی یا طرحی برای باشگاه ندارد. رویکرد نامنظم چلسی باعث شده است که آن‌ها اشتباهات اساسی در ماه‌های اخیر داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین