کد خبر: ۸۳۵۱۰۷
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸

هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج و خطر غرق شدن شناور‌ها

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و در پی آن افزایش ارتفاع امواج درجنوب کشور و خطر غرق شدن شناور‌ها هشدار داد.
هشدار زرد هواشناسی درباره افزایش ارتفاع امواج و خطر غرق شدن شناور‌ها
آفتاب‌‌نیوز :

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج بین۱ تا ۱.۵ متر درنواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان از صبح تا اواخر وقت سه‌شنبه (۲۹ فروردین) خبر داد.

بر اثر این مخاطره جوی احتمال غرق شدن شناور‌های کوچک و متوسط صیادی و گردشگری، غرق شدن شناور‌های نیمه‌سنگین و اختلال در تردد شناور‌های سنگین و فوق سنگین، اختلال در ورود و خروج شناور‌ها به حوضچه بنادر و آسیب دیدن شناور‌های سنگین پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی احتیاط در عملیات تفریحی به‌ویژه غواصی و شنا، احتیاط در تردد با شناور‌های سبک، نیمه‌سنگین و قایق‌های صیادی، مسافربری و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت به تور‌های صیادی واحتیاط در فعالیت‌های دریایی در سواحل و دور از سواحل را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین