کد خبر: ۸۳۵۱۱۳
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰

پیروزی وفایی در مسابقات قهرمانی جهان/ رونی اُ سالیوان حریف بعدی اسنوکرباز ایران

ملی‌پوش اسنوکر ایران در مسابقات قهرمانی جهان مقابل حریف چینی پیروز شد.
پیروزی وفایی در مسابقات قهرمانی جهان/ رونی اُ سالیوان حریف بعدی اسنوکرباز ایران
آفتاب‌‌نیوز :

حسین وفایی ملی پوش اسنوکر ایران که در مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان شرکت کرده است در اولین دور از این مسابقات به مصاف دینگ جونهوی رفت و وفق شد در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۶ حریف چینی را شکست دهد و راهی دور بعدی مسابقات شود.

این پیروزی درحالی برای وفایی به دست آمد که این بازیکن در رده 23 جهان ایستاده است. حریف چینی او در رده 17 جهان قرار داشت.

حسین وفایی با این پیروزی در رقابت بعدی خود باید با مدافع عنوان قهرمانی یعنی  رونی اُ سالیوان انگلیسی رو برو شود. این دیدار جمعه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ به وقت ایران برگزار می‌شود.

حسین وفایی در فریم دهم بریک ۱۱۷ و در فریم یازدهم بریک ۱۲۲ را به ثبت رساند. وفایی و دینگ پیش از این دو بار با یکدیگر روبرو شده بودند که سهم هر بازیکن یک پیروزی و یک شکست بود. وفایی در بخش اول این بازی ۵ بر ۴ از حریف چینتی عقب افتاد اما در پایان موفق شد ۱۰ بر ۶ این حریف سرشناس را شکست دهد.

به گزارش ایسنا، مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان (Cazoo) ۲۰۲۳ از  شنبه ۲۶ فروردین ماه آغاز شده و تا یکشنبه ۱۰ اردیبهشت۱۴۰۲ در سالن کروسیبل ادامه دارد. حسین وفایی در دور اول این مسابقه به پیروزی رسید تا این نخستین پیروزی ورزشکار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین