کد خبر: ۸۳۵۱۹۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹
با چند عزل و نصب، مشکلات حل نمی‌شود

عملکرد دولت اعتقادات مذهبی مردم را سست کرده| مردم خواهان تنش‌زدایی ایران با غرب هستند

علاوه بر ناکارآمد بودن افراد، اصولاً نگاهی که حکمرانان به مسائل، اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارند، دچار ایراد‌های اساسی است. وقتی تصور این باشد که مشکلات فرهنگی و اجتماعی را می‌توان با زور و جریمه حل کرد، وقتی گمان کنند تورم را با ۲۰ یا ۳۰ درصد افزایش حقوق و در همان زمان بالا بردن ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالا‌ها و هزینه خدمات می‌توان مهار کرد و وقتی استقبال فوق‌العاده مردم از برقراری روابط با عربستان نتواند به حکمرانان بفهماند که این مردم با تمام وجود خواهان تنش زدائی با غرب و برقرار کردن روابط متوازن بین‌الملل هستند، چگونه می‌توان انتظار داشت با عزل و نصب چند نفر از وزیران و مدیران ارشد مشکلات کشور حل شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

عملکرد نادرست حکمرانان کشورمان، عوارض منفی زیادی در جامعه برجای گذاشته که خطرناک‌ترین آن‌ها سست شدن اعتقادات مذهبی مردم است.

روزنامه جمهوری اسلامی در ادامه نوشته است: حضور عده‌ای از مردم در مراسم شب‌های قدر، روز قدس و مجالس مذهبی را معیار و ملاک دین‌داری عموم مردم ندانید. لایه‌های مختلف جامعه با تنوعی که دارند، با تمایلات متفاوتی زندگی می‌کنند. کسانی که با دیدن مراسم مذهبی درباره گرایش مردم نظر می‌دهند، فقط بخشی از جامعه را می‌بینند و از آنچه در زیر پوست جامعه می‌گذرد بی‌خبرند.

بسیاری از ما رسانه‌ای‌ها در همان ماه‌های اول شروع به کار دولت سیزدهم با صداقت و دلسوزی تأکید کردیم که اکثر وزرای این دولت برای پیشبرد امور کشور مناسب نیستند. در آن زمان، به شکل‌های مختلف که نیازی به توضیح درباره آن‌ها نیست، به ما فهماندند که نباید وارد این عرصه شویم، زیرا آن‌ها بهترین افراد را برای مدیریت برگزیده‌اند که در مدت کوتاهی کشور را متحول خواهند کرد.

حالا که نزدیک دو سال از تشکیل این دولت می‌گذرد، عزل و نصب‌ها در سطح وزیران و مدیران ارشد کاملاً نشان داده است که حق با ما بود، ولی چه سود که حضرات بسیار دیر به این واقعیت پی بردند. البته اگر بنایشان بر این باشد که به همین عزل و نصب‌ها اکتفا کنند، معلوم می‌شود هنوز هم فقط به بخشی از واقعیت‌ها پی برده‌اند. بخش اقتصادی کشور بطور کامل دچار فقر مدیریت است، بخش فرهنگی نیز همینطور و بخش سیاست، اعم از داخلی و خارجی، نیز.

مهم‌تر اینکه علاوه بر ناکارآمد بودن افراد، اصولاً نگاهی که حکمرانان به مسائل، اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارند، دچار ایراد‌های اساسی است. وقتی تصور این باشد که مشکلات فرهنگی و اجتماعی را می‌توان با زور و جریمه حل کرد، وقتی گمان کنند تورم را با ۲۰ یا ۳۰ درصد افزایش حقوق و در همان زمان بالا بردن ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالا‌ها و هزینه خدمات می‌توان مهار کرد و وقتی استقبال فوق‌العاده مردم از برقراری روابط با عربستان نتواند به حکمرانان بفهماند که این مردم با تمام وجود خواهان تنش زدائی با غرب و برقرار کردن روابط متوازن بین‌الملل هستند، چگونه می‌توان انتظار داشت با عزل و نصب چند نفر از وزیران و مدیران ارشد مشکلات کشور حل شود؟ اگر می‌خواهید موفق به حل مشکلات کشور شوید، نگاهتان را عمیق و گسترده کنید تا بتوانید تمام واقعیت‌ها را ببینید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
6
61
فقط و فقط استعفاي رئيس جمهور
رشید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
5
74
به صراحت میگم دیگه اعتقادات جوابگوی نیاز و سوالات نسل جدید نیست. عملکرد مدافعان و مروجان اعتقادات مذهبی بویژه در ۴۴ سال گذشته و از زمانی که قدرت مطلق را کسب کرد ، حکایت از انحراف قریب به اتفاق آنان از همان اصول و فروعی میکنه که پیشتر بخاطر اون حکومتهای قبلی رو تخطئه میکردند و حتی بسیاری را به چوبه دار سپردند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
4
70
قبل از این دولت هم مردم اعتقاداتشان کمتر شده بود ولی این دولت به نام محرومان کلا اعتقادات مردم را نابود کرد چون دروغ وعده داده بودند مردمی که امید داشتند نابودی زندگی و پس اندازشان را دیدند
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین