کد خبر: ۸۳۵۲۰۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

احکام ۱۴ متهم پرونده عجمیان صادر شد/ ۱۵ سال حبس برای حمید قره‌حسنلو

رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور احکام ۱۴ متهم پرونده فوت روح الله عجمیان خبر داد.
احکام ۱۴ متهم پرونده عجمیان صادر شد/ ۱۵ سال حبس برای حمید قره‌حسنلو
آفتاب‌‌نیوز :

حسین فاضلی هریکندی در گفتگو با میزان در رابطه با جزییات رسیدگی مجدد به اتهام متهمان پرونده شهید عجمیان اظهار کرد: دادگاه ۱۶ متهم پرونده شهادت شهید عجمیان در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج برگزار و حکم صادر شد که دیوان عالی کشور احکام اعدام ۲ نفر از متهمان به نام‌های محمد حسینی و محمدمهدی کرمی را تایید و نسبت به بقیه متهمان پرونده را جهت رسیدگی و صدور حکم مجدد به همان شعبه اعاده کرد.

وی افزود: جلسات دادگاه برای ۱۴ متهم با حضور متهمان و وکلای انتخابی آن‌ها برگزار شد و بعد از رسیدگی و اعطای مهلت برای ارسال لوایح تکمیلی از سوی وکلا، در نهایت حکم پرونده صادر و ابلاغ شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: براساس حکم دادگاه، برای ۱۱ متهم این پرونده حسب مورد ۱۰،۵،۳، و ۱۵ سال حبس صادر شده است. 

فاضلی هریکندی گفت: براساس حکم صادر حمید قره حسنلو به ۱۵سال حبس، رضا آریا، حسین محمدی، مهدی محمدی و آرین فرزام نیا هر کدام به ۱۰ سال حبس، محمدامین اخلاقی ساوجبلاغی، امین مهدی شکراللهی، فرزانه قره حسنلو هر کدام به ۵ سال حبس و شایان چارانی و امیرمحمد جعفری و علی معظمی گودرزی به ۳ سال حبس محکوم شدند.

فاضلی هریکندی ادامه داد: در رسیدگی مجدد به پرونده، عنوان اتهامی۳ نفر از متهمان به نام‌های بهراد علی کناری، جواد زرگران و رضا شاکر زواردهی از افساد فی الارض به اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام تغییر پیدا کرد. با توجه به اینکه بلافاصله پس از ابلاغ عفو مقام معظم رهبری تمام متهمان پرونده به صورت کتبی ابراز ندامت کرده و تعهد به عدم تکرار جرایم مشابه دادند، با توجه به نوع و عنوان اتهام، این ۳ متهم مشمول عفو مقام معظم رهبری شده و قرار موقوفی تعقیب در مورد آن‌ها صادر و امروز آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: در ضمن احکام صادره غیرقطعی بوده و ظرف مهلت قانونی قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

گفتنی است، پیشتر نیز احکام اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی براساس حکم دادگاه اجرا شده بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
1
14
اگه 176 نفر دیگه رو هم میکشتن با قیمت عمده براشون حکم بریده می شد!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
1
12
پس چطوراونی که هواپیمای مسافری روباموشک زدازقصدهم ۲تازد۱۷۷نفررابی گناه کشت ۳سال حبس اونم عفووبخشش ومرخصی
ناشناس
|
Poland
|
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
1
13
ای کاش بدون نشان دادن شدت عمل اعدام آن دو جوان را به تاخیر امداخته بودند!
ای کاش!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین