کد خبر: ۸۳۵۳۹۸
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

عکس| لحظه نادر شکار سگ توسط پلنگ در فیروزکوه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ ارزشمند ایرانی در حین شکار یک قلاده سگ خبر داد.
عکس| لحظه نادر شکار سگ توسط پلنگ در فیروزکوه
آفتاب‌‌نیوز :

داریوش فرخی از مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ ارزشمند ایرانی در حین شکار یک قلاده سگ خبر داد و گفت: شب گذشته یکی از اهالی روستایی در مجاورت پناهگاه حیات وحش کاوه‌ده فیروزکوه در حال عبور از منطقه از داخل خودروی شخصی موفق به تصویربرداری از لحظه جالب شکار شدن یک سگ بلاصاحب توسط یک قلاده پلنگ شد. این شهروند بلافاصله پس از تصویربرداری از این صحنه، موضوع را به محیط زیست شهرستان اطلاع و فیلم مذکور را در اختیار مأموران محیط زیست شهرستان فیروزکوه قرار داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: این گونه ارزشمند علی رغم شکار کل و بز و قوچ و میش، گاهاً اقدام به شکار گراز و سگ‌های بلاصاحب نیز می‌کند.

فرخی با تقدیر از شهروندان فهیم فیروزکوه برای همراهی در حفاظت از حیات وحش منطقه به‌خصوص گونه منحصربه‌فرد پلنگ، فرهنگسازی و کمک شهروندان را در تکمیل زنجیره حراست و صیانت از محیط زیست مهم و تاثیرگذار دانست.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه همچنین با تأکید مجدد بر اینکه در این مورد، تصویربرداری از پلنگ کاملاً از داخل خودرو شخصی شهروند فیروزکوهی صورت گرفته، از شهروندان درخواست کرد در صورت رؤیت گونه‌های وحشی مانند گربه‌سانان، ضمن اجتناب از رویارویی مستقیم، جوانب ایمنی در برخورد با حیات وحش را رعایت کرده و موضوع را سریعاً به اولین پاسگاه محیط‌بانی و یا اداره محیط زیست اطلاع دهند.

عکس| لحظه نادر شکار سگ توسط پلنگ در فیروزکوه!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین