کد خبر: ۸۳۵۴۲۹
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰

افت شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۳۰ فروردین) با یک هزار و ۳۰۴ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۲۴ هزار واحدی ایستاد.
افت شاخص بورس
آفتاب‌‌نیوز :

شاخص هم‌وزن با چهار هزار و ۹۰ واحد افزایش به ۷۶۰ هزار و ۷۵۵ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۴۱۴ واحد رشد به ۴۴۹ هزار و ۶۴ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۹ میلیارد و ۲۰۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۴۶ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۲ هزار و ۱۱۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با یک هزار و ۳۷۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۸۹۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۴۵۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۳۵۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۹۶ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۵۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، بانک کارآفرین (وکار)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک ملت (وبملت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۳۱۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۶ هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۰۰ واحد کاهش داشت و به ۲۹ هزار و ۲۰۷ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۴۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۵۷۵ هزار و ۴۶۷ نوبت بود.

بانک دی (دی)، نفت ایرانول (شرانل)، شرکت سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، ایران خودرو دیزل (خاور) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین