کد خبر: ۸۳۵۴۴۵
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳
وزیرخارجه اسرائیل: آذربایجان شریک استراتژیک ماست

سفارت اسرائیل در عشق‌آباد افتتاح می‌شود

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان در باکو دیدار کرد. هدف از این دیدار تعمیق روابط اقتصادی و امنیتی دو جانبه عنوان شده است.
سفارت اسرائیل در عشق‌آباد افتتاح می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان، الی کوهن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی را به حضور پذیرفت.

به گزارش آی ۲۴، کوهن در صفحه توئیتر خود نوشت: ما در مورد مبارزه با "تروریسم"، گسترش امنیت و همکاری‌های اقتصادی گفتگو کردیم. من تصمیم رئیس جمهور آذربایجان برای افتتاح سفارت در اسرائیل را تبریک گفتم. این اولین سفارت یک کشور مسلمان شیعه است. افتتاح سفارت، اتحاد امنیتی، سیاسی و اقتصادی بین ما را بیشتر تقویت خواهد کرد

کوهن و علی‌اف در مورد چالش‌های راهبردی مشترک دو طرف و گسترش همکاری‌ها گفتگو کردند.

دیدار کوهن و رئیس جمهور آذربایجان پس از دیدار وزیر رژیم صهیونیستی با میکائیل جباروف، وزیر اقتصاد آذربایجان در روز سه شنبه انجام می‌شود که در آن دو طرف درباره مسائل امنیتی منطقه‌ای و تقویت روابط امنیتی بین دولتی گفتگو کردند.

کوهن گفت: روابط راهبردی اسرائیل و آذربایجان بر امنیت، انرژی، اقتصاد و گردشگری استوار است. آذربایجان به دلیل موقعیت جغرافیایی و این واقعیت که یک کشور مسلمان شیعه است که سفارت خود را در اسرائیل افتتاح کرده است، شریک استراتژیک اسرائیل است. پتانسیل اقتصادی برای ارتباط بین دو اقتصاد ما بسیار زیاد است و ما به همکاری خود برای گسترش آن به نفع مردم ادامه خواهیم داد.

کوهن در رأس یک هیئت بزرگ اقتصادی شامل نمایندگان صنایع دفاع، امنیت سایبری، امنیت داخلی، کشاورزی و صنایع مدیریت آب در اسرائیل به باکو سفر کرده است.

کوهن قرار است چهارشنبه شب به ترکمنستان سفر کند و سفارت اسرائیل را در عشق آباد، پایتخت ترکمنستان، افتتاح کند.

این اولین سفر یک وزیر خارجه اسرائیل به ترکمنستان طی سه دهه اخیر است.

اسرائیل حدود یک دهه است که در عشق آباد سفیر مقیم دارد، اما تاکنون او از یک دفتر موقت در هتلی در عشق‌آباد امور سفارت را اداره می‌کرده است.

قرار است کوهن فردا با سردار بردی محمداف، رئیس جمهور ترکمنستان، و وزیران خارجه و کشاورزی این کشور ملاقات کند.

این اولین سفر یک وزیر خارجه اسرائیل به ترکمنستان طی سه دهه اخیر است.

رژیم صهیونیستی حدود یک دهه است که در عشق آباد سفیر مقیم دارد، اما تاکنون او از یک دفتر موقت در هتلی در عشق‌آباد امور سفارت را اداره می‌کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین