کد خبر: ۸۳۵۴۷۵
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱

درگیری‌های شدید در اطراف کاخ ریاست جمهوری سودان با وجود اعلام آتش‌بس

درگیری‌های مسلحانه میان نیرو‌های ارتش سودان و نیرو‌های واکنش سریع در اطراف کاخ ریاست جمهوری در خارطوم در حالی ادامه دارد که آتش‌بس وارد مرحله اجرا شده است.
درگیری‌های شدید در اطراف کاخ ریاست جمهوری سودان با وجود اعلام آتش‌بس
آفتاب‌‌نیوز :

درگیری‌‎های مسلحانه بین نیروهای ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع در پنجمین روز با وجود اعلام آتش بس بین دو طرف ادامه دارد.

سودان تریبون در این باره گزارش داد که پس از گذشت چند ساعت از اجرای آتش‌بس در سودان، درگیری‌های پراکنده‌ای در خارطوم و ام درمان آغاز شده است.

شبکه الجزیره عصر روز چهارشنبه گزارش داد که هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی در اطراف کاخ ریاست جمهوری میان نیروهای ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع در جریان است.

این در حالی است که با وجود اتهام پراکنی‌ها مبنی بر نقض آتش بس از سوی ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع، دو طرف دیروز در تماس با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا بر پایبندی خود به آتش‌بس تأکید کردند.

در خارطوم، درگیری‌ها اطراف مقرهای حاکمیتی از جمله کاخ جمهوری و فرمانده کل نیروهای مسلح علاوه بر فرودگاه بین المللی و همچنین منطقه جیزه (جنوب خارطوم) نزدیک منزل فرمانده واکنش سریع متمرکز است.

همزمان با این درگیری‌های شدید، ارتش سودان، تجهیزات بیشتری را از سایر استان ها به خارطوم آورد و مجددا از جنگنده برای حمله به مواضع نیروهای واکنش سریع استفاده کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین