کد خبر: ۸۳۵۴۹۱
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶

فرنجیه: به سوالات فرانسوی‌ها پاسخ دادم/سازش‌ها شروع شده‌اند

رئیس جریان المرده لبنان امروز (چهارشنبه) برای اولین بار از زمان سفرش به فرانسه به منظور بررسی انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که به سوالات فرانسوی‌ها پاسخ داده و او از مسیحی‌ها خواست خارج از دایره سازش‌هایی که آغاز شده‌اند، نمانند.
فرنجیه: به سوالات فرانسوی‌ها پاسخ دادم/سازش‌ها شروع شده‌اند
آفتاب‌‌نیوز :

سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده لبنان پس از دیدارش با بشاره الراعی، اسقف مسیحیان مارونی لبنان در بکرکی تاکید کرد که "آنچه در رسانه‌ها می‌بینیم، با واقعیت مطابقت ندارد و تحریف شده است".

او گفت: سازش‌ها در منطقه آغاز شده‌اند و رقیبان، سازش خواهند کرد، بازی تغییر کرده و این مساله بر لبنان منعکس خواهد شد.

فرنجیه در ادامه نیز از تمامی چهره‌های سیاسی خواست بررسی کنند شرایط به کدام سو خواهد رفت.

به گزارش روزنامه الاخبار چاپ لبنان، رئیس جریان المرده در ادامه نیز تاکید کرد: ما حتی یک روز رویکردی خصمانه علیه هیچ کشور عربی به ویژه عربستان نداشتیم، امیدوارم عرب‌ها با یکدیگر سازش کنند و امید می‌رود این توافق در منطقه، بر لبنان نیز منعکس شود، ما در محیطی عربی متولد شدیم و برای عربستان تنها خوبی آرزو می‌کنیم.

او درباره سفرش به پاریس نیز گفت: به سوال‌هایی که فرانسوی‌ها مطرح کردند، پاسخ دادم و آنها با عربستان در ارتباط هستند و بدیهی است که ما اصلاحات را انجام می‌دهیم و از توافق با صندوق بین‌المللی پول و هر دولتی که برنامه اصلاحات خود را دارد، حمایت می‌کنیم.

فرنجیه در پایان نیز متعهد شد برای یک گفتگوی ملی جهت بررسی استراتژی دفاعی فراخوان بدهد.

او گفت که هدفش قدرت نیست بلکه رسیدن به ریاست جمهوری جهت تاثیرگذاری در کشور است و ما باید بر خلاف سال‌های ۱۹۸۹-۱۹۹۰ که برخی خارج از طرح سازش بودند و در نهایت مسیحی‌ها هزینه آن را پرداخت کردند، سوار  قطار سازش در منطقه باشیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین