کد خبر: ۸۳۵۵۴۹
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹

دیدار امیرعبداللهیان با نمایندگان جدید ایران در کشور‌های خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سفرای جدید ایران در نیوزلند و اسپانیا و همچنین سرکنسول جدید ایران در قازان روسیه درباره مهمترین محور‌های همکاری‌ها با کشور‌های خارجی گفتگو کرد.
دیدار امیرعبداللهیان با نمایندگان جدید ایران در کشور‌های خارجی
آفتاب‌‌نیوز :

رضا نظرآهاری، سفیر جدید کشورمان در نیوزلند در آستانه عزیمت به محل ماموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و درباره وضعیت روابط دو کشور و مهمترین محور‌های همکاری‌های دو جانبه گفتگو نمود.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط جمهوری اسلامی ایران و نیوزلند بر ضرورت گسترش تعاملات در زمینه بهره گیری متقابل از تکنولوژی‌های مدرن با هدف تأمین امنیت غذایی و همچنین به کارگیری دیپلماسی فعال در جهت برقراری ارتباطات مستقیم و شفاف در حوزه مسائل سیاسی، بین المللی و فرهنگی تاکید کرد.

رضا نظرآهاری پیش از این مشاور وزیر امور خارجه در امور کشور‌های آمریکای لاتین و همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و فنلاند بوده است.

همچنین داوود میرزاخانی، سرکنسول جدید کشورمان در قازان - روسیه، در آستانه عزیمت به محل ماموریت با امیرعبداللهیان دیدار و درباره وضعیت حوزه ماموریت و مهمترین محور‌های همکاری‌ها گفتگو نمود.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط فی‌مابین بر ضرورت گسترش تعاملات و مناسبات اقتصادی با جمهوری تاتارستان و سایر جمهوری‌ها و استان‌های حوزه ولگا و همچنین توسعه همکاری‌های فرهنگی، گردشگری و دانشگاهی تاکید کرد.

داود میرزاخانی علاوه بر فعالیت در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ازبکستان، در سمت‌های دستیار وزیر نیرو در امور اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه، عضویت در کارگروه ملی امور گمرکی اجرای موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری فی مابین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، عضو کارگروه‌های ملی «قاعد مبدا» و «موانع فنی فرا راه تجارت کالایی»، اجرای موافقت نامه تشکیل منطقه آزاد تجاری فی مابین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و همچنین ریاست یکی از ادارات حوزه نظارتی را در سوابق کاری خود دارد.

علاوه بر این رضا زبیب، سفیر جدید کشورمان در اسپانیا در آستانه عزیمت به محل ماموریت با وزیر امور خارجه دیدار و درباره وضعیت روابط دو کشور و مهمترین محور‌های همکاری‌های دو جانبه گفتگو نمود.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و دیرین جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا، بر ضرورت توسعه روابط از جمله مبادله هیات‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله روابط سیاسی، دانشگاهی و پارلمانی تاکید و اهمیت توجه شایسته به استفاده از ظرفیت‌های سازمان جهانی گردشگری و شورای بین‌المللی زیتون که در اسپانیا مستقر هستند را یادآور شد. 

رضا زبیب پیش از این مدیرکل آمریکا، مدیر کل اقتصادی، سفیر در قبرس و مدیر کل آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت امور خارجه بوده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین