کد خبر: ۸۳۵۵۷۶
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

پیش بینی آب و هوا در روز‌های نخست اردیبهشت

کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی جوی آرام و پایدار برای بیشتر نقاط کشور در روز‌های نخست اردیبهشت گفت: امروز ناپایداری‌های محلی به‌صورت رگبار، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید برای ۶ استان انتظار می‌رود.
پیش بینی آب و هوا در روز‌های نخست اردیبهشت
آفتاب‌‌نیوز :

امیرحسین نقشینه اظهار داشت: امروز ناپایداری‌های محلی به‌صورت رگبار، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید برای شرق فارس، جنوب استان کرمان، شمال شرق هرمزگان، غرب استان اصفهان، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی در ساعات بعدازظهر پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می‌شود، خاطرنشان کرد: فردا جمعه در غرب استان یزد، شمال هرمزگان، جنوب و غرب کرمان با گذر موج تراز میانی برای شمال غرب کشور آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، مناطق مرزی استان‌های کرمانشاه و کردستان افزایش ابر، رگبار، رعدوبرق پراکنده و وزش باد موقتی رخ خواهد داد.

نقشینه تصریح کرد: شنبه برای دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های البرز، تهران، سمنان، نقاطی از اصفهان، یزد، کرمان، دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی و قم بارش‌های پراکنده انتظار داریم. فردا اوایل شب در گیلان و اردبیل و شنبه در مازندران و گلستان بارش پراکنده رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی تأکید کرد: یکشنبه در برخی مناطق اصفهان، یزد، ارتفاعات کرمان، شرق سمنان، خراسان شمالی و شرق سواحل دریای خزر رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است و اوایل شب یکشنبه کردستان و کرمانشاه بارش پراکنده خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه دوشنبه برای شمال غرب کشور در مناطقی از غرب و شمال غرب بارش پراکنده رخ خواهد داد، تصریح کرد: بعدازظهر دوشنبه در شرق اصفهان، یزد، شمال کرمان، سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

نقشینه ابراز کرد: تا فردا افزایش دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت به‌ویژه برای اردبیل و گیلان، اما از روز شنبه با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش دما در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد و همچنین فردا پدیده گردوخاک در برخی نقاط شمال غرب و غرب انتظار می‌رود.

وی گفت: برای تهران امروز و فردا آسمان صاف و قسمتی ابری و فردا بعدازظهر افزایش ابر و اواخر شب باد شدت می‌گیرد و دمای هوا نیز امروز ۲۷، فردا ۲۸ و روز شنبه ۲۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین