کد خبر: ۸۳۵۶۵۷
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲

گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست وزیر بلژیک و امیر قطر

رئیس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و علیه روزه‌داران بی‌دفاع فلسطینی، بر ضرورت انسجام و هماهنگی کشور‌های اسلامی در جلوگیری از اقدامات این رژیم و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.
گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست وزیر بلژیک و امیر قطر
آفتاب‌‌نیوز :

سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و حلول ماه شوال به ملت و دولت قطر، بسط و تحکیم مناسبات با همسایگان را اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و پیشرفت‌های منطقه‌ای را در سایه گفتگوها، تعاملات و همکاری‌های میان کشور‌های منطقه میسر دانست.

«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل عید فطر و حلول ماه شوال به دولت و ملت ایران، با اشاره به روابط مستحکم با جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی کشورش برای توسعه روابط با ایران در همه زمینه‌ها تاکید کرد.

امیر قطر همچنین ضمن محکومیت شدید تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین گفت: موضع ثابت قطر در قبال قضیه فلسطین، حمایت از مردم مظلوم این کشور و محکومیت تجاوزگری‌های رژیم صهیونیستی بوده است.

گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست وزیر بلژیک

رئیس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر بلژیک با اشاره به روابط تاریخی ۱۳۰ ساله دو کشور، بر توسعه تعاملات و همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های مختلف علم و فناوری، صنعت و کشاورزی تاکید کرد.

در گفت‌وگوی تلفنی سید ابراهیم رئیسی و «الکساندر دی‌کرو» نخست‌وزیر بلژیک، آخرین وضعیت تعاملات و همکاری‌های قضایی دو کشور و راهکارهای تسریع در اجرای توافقات مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیسی در این گفت‌وگو با اشاره به روابط تاریخی ۱۳۰ ساله ایران و بلژیک، بر توسعه تعاملات و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف علم و فناوری، صنعت و کشاورزی میان دو کشور تاکید کرد.
وی همچنین خواستار توقف حمایت و پناه دادن کشورهای اروپایی به گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب در خاک این کشورها شد.

«الکساندر دی‌کرو» نخست‌وزیر بلژیک نیز در این گفت‌وگو ضمن ابراز خرسندی از تفاهمات انجام شده میان دو کشور در زمینه‌ همکاری‌های متقابل، بر توسعه و تقویت روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین