کد خبر: ۸۳۶۷۸۵
تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳
چرا دولت نتوانست قیمت اجاره را کنترل کند؟

فیلم| گرانی سرسام آور اجاره‌مسکن در سال ۱۴۰۲؛ صاحب‌خانه، اثاثیه مستاجر را به خیابان ریخت!

قیمت ملک افزایش سرسام‌آوری پیدا کرده و بنابراین نرخ اجاره هم که هزینه استفاده از این دارایی‌هاست، متناسب با آن افزایش یافته و پیدا خواهد کرد. همچنین ویدیویی از خیابانی در تهران منتشر شده که اجاره نشینان یک واحد مسکونی به دلیل عدم پرداخت اجاره توسط صاحب خانه بی‌سر پناه شدند.
آفتاب‌‌نیوز :

یک کارشناس اقتصادی عنوان می‌کند: این‌که انتظار داشته باشیم قیمت ملک ۶۰ درصد افزایش پیدا کند، ولی اجاره افزایش پیدا نکند، یا ۱۰ درصد و یا درصد خیلی پایینی افزایش یابد، انتظار خیلی بی‌جایی است.

فردین یزدانی، کارشناس بازار مسکن در گفتگو با خبرآنلاین درباره وضعیت بازار اجاره می‌گوید: در حال حاضر امکان کنترل قیمت‌ها وجود ندارد. اصولا سیاست‌های کنترلی که نرخ‌گذاری است و این‌که به صورت آمرانه در بازار رفتار کرد، اجرایی نیست و حتی اگر تلاش هم شود، در میان‌مدت برعکس خود عمل می‌کند.  در واقع نه‌تن‌ها قیمت‌ها را کاهش نمی‌دهد، بلکه به انحای مختلف باعث می‌شود که عرضه مسکن اجاری کم شود و در نتیجه قیمت‌ها بالا رود.

این کارشناس بازار مسکن تصریح می‌کند: این‌که چرا امکان اجرایی ندارد، دلیل آن واضح و روشن است. قیمت ملک افزایش سرسام‌آوری پیدا کرده و بنابراین نرخ اجاره هم که هزینه استفاده از این دارایی‌هاست، متناسب با آن افزایش یافته و پیدا خواهد کرد.

همچنین ویدیویی از خیابانی در تهران ببینید که اجاره نشینان یک واحد مسکونی به دلیل عدم پرداخت اجاره توسط صاحب خانه بی‌سر پناه شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین