کد خبر: ۸۳۶۸۴۲
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
اظهارات متناقض دولت و مجلس در مورد یک الزام قانونی

سرنوشت نامعلوم جداول بودجه ۱۴۰۲

سرنوشت نامعلوم جداول بودجه ۱۴۰۲؛ اظهارات متناقض دولت و مجلس در مورد یک الزام قانونی
آفتاب‌‌نیوز :

در حالی یک ماه از سال ۱۴۰۲ سپری می‌شود که همچنان سرنوشت جداول بودجه سال ۱۴۰۲ مشخص نیست و اظهارات متناقضی از سوی دولت و مجلس شنیده می‌شود.

با وجود گذشت بیش از یک ماه از آغاز سال جدید، همچنان جداول بودجه سال ۱۴۰۲ ابلاغ نشده است و مشخص نیست که دقیقا چه تغییراتی در جداول رخ داده است.

براساس اعلام شورای نگهبان، لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور در تاریخ ۲۸ اسفند ماه سال ۱۴۰۱ مورد تایید قرار گرفته و مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشده است. با این وجود همچنان خبری از انتشار جداول بودجه نیست. لازم به ذکر است، هر ساله جداول نهایی بودجه پس از تصویب قانون در مجلس به دولت ارسال می‌شد و دولت تغییرات را در جداول اعمال می‌کرد. پس از طی این مرحله جداول نهایی منتشر می‌شد، اما همچنان چنین اتفاقی رخ نداده است.

برخی شنیده‌ها از سوی نمایندگان حاکی از آن بود که جداول نهایی به دولت رفته و قرار است براساس دستور رییس جمهور در قالب یک دفترچه ابلاغ شود، اما یکی از نهاد‌های زیرمجموعه دولت این ادعا را مطرح کرد که مجلس شورای اسلامی هنوز جداول بودجه را به دولت ارائه نکرده است. با توجه به این اظهارات متناقض سرنوشت جداول بودجه و زمان انتشار آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

با توجه به اینکه جداول نهایی بودجه و به ویژه تبصره ۱۴ نقش مهمی در تحلیل بودجه سال جاری دولت دارد، این انتظار وجود دارد تا دولت و مجلس در خصوص آخرین وضعیت جداول بودجه سال ۱۴۰۲ شفاف‌سازی کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین