کد خبر: ۸۳۷۰۳۸
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۰

لغو عضویت رییس یکی از انجمن‌های خانه سینما در صندوق هنر!

عضویت علی قائم‌مقامی (تهیه‌کننده سینما) که سال‌ها فعالیت صنفی دارد و فیلم‌های بسیاری هم تولید و تهیه کرده است، در صندوق اعتباری هنر لغو شده است و می‌گوید پس از سال‌ها فعالیت در سینما برای اینکه اثبات کند سینماگر است باید اسناد و قرارداد ارائه کند!
لغو عضویت رییس یکی از انجمن‌های خانه سینما در صندوق هنر!
آفتاب‌‌نیوز :

علی قائم مقامی رییس انجمن مدیران تولید سینما و عضو سابق هیئت مدیره خانه سینما اعلام کرد: اواخر سال گذشته متوجه شدم عضویتم در صندوق اعتباری هنر لغو شده است. پیگیر موضوع شدم معرفی نامه هم از خانه سینما گرفتم، اما کارشناس صندوق اعلام کرد به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران مراجعه کنم؛ ضمنا باید قرارداد و مدارک ببرم که در زمینه سینما فعال هستم.

مدیرتولید فیلم «نسل سوخته» گفت: به من گفتند اگر خیلی سریع مدارک دال بر سینماگر بودن ارائه نکنم، خدمات بیمه‌ای هم قطع میشود. فعلا پرونده من در مرحله بررسی است و دیگر هم پیگیری نمیکنم، چون بیشتر شبیه طنز است!

تهیه کننده فیلم‌های «جشن دلتنگی» و «گل به خودی» ادامه داد: سی سال است در سینمای حرفه‌ای فعالیت میکنم، پانزده سال است که فعالیت صنفی دارم و هم اکنون رییس انجمن مدیران تولید سینما هستم، حدود شش سال عضو هیئت مدیره خانه سینما بودم، تقریبا هر سال هم فیلم سینمایی تهیه میکنم و حالا باید به صندوق هنر و ارشاد تهران اثبات کنم که سینماگر هستم؟!

تهیه کننده «پرونده باز است» افزود: قصد داشتم این موضوع را در فروردین ماه اعلام کنم تا مشخص شود در صندوق هنر چه خبر است، در همان ایام متاسفانه آقای کیومرث پوراحمد درگذشت و شرایط برای مطرح شدن موضوع مناسب نبود.

مدیر تولید فیلم‌های «شب یلدا» و «به رنگ ارغوان» ادامه داد: دو هفته قبل از صندوق تماس گرفتند اول تصور کردم برای موضوع عضویت هست، اما به افطاری در هتل هما (شرایتون سابق) دعوت کردند، عذر خواهی کردم و گفتم نمی‌آیم و بعد شنیدم که افطاری صندوق هنر کنسل شده است.

تهیه‌کننده «کفش‌هایم کو؟» در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت سینماگران باتجربه دیگری هم لغو شده یا خیر، گفت: بله و میدانم چه افرادی هستند، اما چون مسئولیت در این زمینه ندارم نمی‌توانم توضیح بیشتری بدهم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین