کد خبر: ۸۳۸۳۶۶
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳

انتقاد نماینده چابهار: نگران ریاکاری افرادی هستم که جای مهر در پیشانی شان است

به جای بستن واحد‌های تجاری، نهاد‌های فرهنگی را که میلیاردی بودجه می‌گیرند پاسخگو کنید.
آفتاب‌‌نیوز :

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در مورد پلمب و بستن مراکز خرید، مکان‌های ورزشی و رستوران‌ها به علت حضور افراد بی حجاب گفت: اصول مصرح در قانون اساسی بر آزادی‌های مشروع در جامعه تاکید دارد و این مباحثی که به زعم آن‌ها تحت عنوان محرومیت خانم‌های کم حجاب و بی حجاب از خدمات اجتماعی مطرح می‌شود مطلقا با قانون اساسی ما سازگار نیست.

معین الدین سعیدی افزود: قانون گذار چنین حقی به کسی نداده است، اما متاسفانه برخورد‌ها سلیقه‌ای شده است. از آن بدتر بستن واحد‌های تجاری است که باعث بیکاری افراد زیادی می‌شود که شاید هیچ تاثیری در این موضوع ندارند.

او بابیان این مطلب گفت: معتقدم به جای بستن واحد‌های تجاری، باید با تریبون‌ها و پلتفورم‌هایی برخورد کنند که هر سال میلیارد‌ها تومان اعتبار در حوزه‌های فرهنگی دارند، اما هیچ کارایی و پاسخگویی نداشتند.

وی گفت: هرساله بخشی از بودجه عمومی ما صرف برخی از نهاد‌های فرهنگی و دینی می‌شود که وظیفه تبیین موضوعات و احکام از جمله حجاب با آنهاست، اما الان به جای اینکه پاسخگوباشند، پرسشگر شده اند.

وی افزود: با این روش و برخورد‌ها نمی‌شود مردم را به فلسفه حجاب که از احکام نورانی اسلام است ترغیب کرد، بلکه باعث روی گرداندن مردم از نهاد دین می‌شود.

نماینده چابهار تاکید کرد: هر وقت حساسیت مسئولین نسبت به مقوله زباله گردی، مسمویت دختران، اختلاس مسئولین، سواستفاده از قدرت و ربا در نظام بانکداری کمتر از حساسیتی باشد که نسبت به حجاب دارند مطمئن باشید که مسیر را اشتباه پیموده ایم.

سعیدی تاکید کرد: این اتفاقات باعث شکل گیری نارضایتی‌ها می‌شود چراکه در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی راهکار‌های امنیتی تاثیرگذار نیست. شاید در کوتاه مدت بتوانیم برخورد کنیم، اما این آتش زیرخاکستر خواهد بود.

وی گفت: عقلا قوم و کسانی که در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی دور اندیشی دارند نگاهی به سیره امامین انقلاب و شهید سلیمانی در این حوزه‌ها داشته باشند. این دوقطبی‌ها نافی نگاهی است که رهبری دارند این فرزندان هم فرزندان ما هستند و چه بسا رفتار‌های ما باعث شده است که برخی از آن‌ها حرکت‌های اعتراضی داشته باشند.

وی گفت: درست است کشف حجاب حرام شرعی است و دشمن هم جنگ ترکیبی در این زمینه راه انداخته است، ولی الان اولویت کشور مسایل اقتصادی و معیشتی است.

امام خمینی (ره) فرمودند، خون دلی که پدر پیرتان از جریان تحجر خورد از هیچ کس نخورد. تحجر، واپس گرایی و نشناختن الزامات دنیای امروز باعث شدند در خیلی از حوزه‌ها دچار چالش شویم.

نماینده مردم چابهار تصریح کرد: امسال در لایحه بودجه پیشنهادی مطرح کردند که مساجدی که دوبار نماز جماعت برگزار کنند صدمیلیون اعتبار دریافت کنند این یعنی اعلام رسمی اینکه سیاست‌های فرهنگی ما دچار شکست شده است. اگر آلان در ترکیه و مالزی چنین حرفی بزنید آیا به ما نمی‌خندند؟ در استان سیستان و بلوچستان مساجد ما در پنج نوبت از نمازگزار پر می‌شوند آیا آنجا پول گذاشتیم که مردم نماز بخوانند؟

نماینده چابهار افزود: اینگونه راهکار‌ها نه تنها موجب ترغیب مردم به انجام فرایض نمی‌شود بلکه باعث فاصله گرفتن مردم از نهاد دین می‌شود که این بسیار خطرناک است.

پیشانی ار ز داغ گناهی سیه شود
بهتر ز داغ مهر نماز از سر ریا
نام خدا نبردن از آن به که زیر لب
بهر فریب خلق بگوئی خدا خدا

وی خاطر نشان کرد: نگران پدیده ریا هستیم که در بسیاری از مسئولان به شدت افزایش پیدا کرده است. نگران ریاکاری افرادی هستم که جای مهر در پیشانی شان است. از امام خمینی که کسی زاهدتر نبود چطور پیشانی وی جای داغ نداشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین