کد خبر: ۸۳۸۶۸۴
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

پایان فرار ۱۵ ماهه قاتل پیرزن تنها در ولنجک

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری قاتل زن سالخورده پس از ۱۵ ماه فرار خبر داد.
پایان فرار ۱۵ ماهه قاتل پیرزن تنها در ولنجک
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین‌باره گفت: بهمن ماه سال ۱۴۰۰ بود که رسیدگی به پرونده قتل یک زن سالخورده در خانه‌ خود واقع در محله ولنجک به تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واگذار شد و آنان در جریان تحقیقات میدانی خود متوجه شدند که زن سالخورده که آثار کبودی روی گردنش مشهود بود توسط فردی ناشناس در اثر خفگی به قتل رسیده و خودرو و طلاهایش به سرقت رفته است.


رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در جریان تحقیقات متوجه شدند مردی جوان به عنوان پرستار مقتول استخدام شده بود که از زمان وقوع جنایت توسط خانواده‌اش مشاهده نشده است. همین موضوع هم شک ماموران را برانگیخت و سبب شد تا در گذشته عکس‌ چهره‌باز متهم نیز با دستور مقام قضایی منتشر شود.

وی ادامه داد:‌ کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند قاتل پس از جنایت به یکی از کشورهای همسایه گریخته اما چند هفته قبل به ایران آمده و در غرب تهران زندگی پنهانی خود را آغاز کره است. در ادامه کارآگاهان با روش‌های علمی مخفیگاه متهم را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز عملیات مرد جوان را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت:‌این فرد در جریان تحقیقات به اتهام انتسابی یعنی قتل زن سالخورده با انگیزه سرقت خودرو و طلاو جواهراتش اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه برای متهم پرونده‌ای تشکیل شد، گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات از وی ادامه دارد. این فرد پس از تکمیل تحقیقات برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهد شد.

وی به مردم هشدار داد که هنگام انتخاب پرستار برای نگهداری از سالمندان و بیماران، حتما از مراکز معتبر نسبت به انتخاب پرستار اقدام کرده و قبل‌تر ضمانت‌های لازم را از این افراد دریافت کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین