کد خبر: ۸۳۸۸۰۴
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹
رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد؛

بخشش محکوم به قصاص پس از ۹ سال/ برادر از خون برادرش گذشت

رئیس دادگستری گلستان گفت: با کمک واحد صلح و سازش شهرستان مراوه‌تپه و پادرمیانی ریش‌سفیدان طرفین دعوا، اولیای دم بزرگوارانه از حق قصاص گذشتند.
آفتاب‌‌نیوز :

حیدر آسیابی صبح دوشنبه ۱۸ اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: محکوم به قصاص فرد جوانی است که سال ۹۳ به دلیل اختلاف در مرتع و محل چرای گوسفندان، با برادرزاده‌اش درگیر و متأسفانه سبب مرگ وی شد.

وی با بیان اینکه به درخواست اولیای دم، حکم قصاص صادر و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفت، افزود: در فرصت باقیمانده تا اجرای حکم، سیّدمهدی هاشمی رئیس حوزه قضایی مراوه‌تپه با کمک واحد صلح و سازش زندان گنبدکاووس و تعدادی از ریش‌سفیدان و بستگان خانواده طرفین پرونده، چندین نشست با اولیای دم در محل سکونت آنان در شهرستان شیروان و محل چراگاه دام در منطقه «قره‌قواق» مراوه‌تپه و همچنین در دادگستری این شهرستان برگزار و در نهایت به صلح و سازش ختم شد.

آسیابی ضمن تقدیر از عمل انسان‌دوستانه اولیای دم، خاطر نشان کرد: اولیای دم بزرگوارانه و بدون هیچ چشم‌داشت و قید و شرطی، از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و رضایت دادند.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به اینکه این دومین محکوم به قصاص است که از ابتدای سال جدید در استان، با اعلام رضایت اولیای دم از مجازات قصاص رهایی یافته است، افزود: پارسال هم ۲۲ محکوم به قصاص با گذشت اولیای دم، فرصت زندگی دوباره یافتند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین