کد خبر: ۸۳۹۵۹۰
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
سفارت ایران در ایرلند اعلام کرد

آزادی شهروند ایرلندی - فرانسوی در ایران

سفارت ایران در ایرلند از آزادی یک شهروند این کشور در ایران خبر داد که به دلیل ارتکاب به جرائم امنیتی بازداشت شده بود.
آزادی شهروند ایرلندی - فرانسوی در ایران
آفتاب‌‌نیوز :

سفارت ایران در ایرلند از آزادی برنارد فیلان ۶۴ ساله، کارشناس گردشگری که تابعیت دوگانه فرانسوی - ایرلندی دارد و اکتبر گذشته در اوج ناآرامی‌های پاییز گذشته در مشهد به جرم تهیه و ارسال اطلاعات امنیتی بازداشت شد، خبر داده و در صفحه توییترش نوشت: تعاملات سازنده میان ایران و ایرلند موجب عفو و آزادی برنارد فیلان، شهروند ایرلندی در بستری کنسولی و حقوق بشری شد.

با توجه به اینکه نام‌برده با گذرنامه فرانسوی وارد ایران شده بود، پرونده وی توسط سفارت این کشور در تهران مورد پیگیری قرار گرفت، اما به دیپلمات‌های ایرلندی در ایران نیز چندین نوبت دسترسی کنسولی داده شد.

فیلان بعد از گذراندن مراحل قضایی در ایران و محرز شدن جرم وی، به ۶ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد. او در طول این مدت با خانواده‌اش بصورت تلفنی در تماس بود و طبق مقررات کنوانسیون وین از کلیه حمایت‌ها و خدمات کنسولی نیز بهره‌مند شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، روز پنج‌شنبه با مایکل مارتین، وزیر امور خارجه ایرلند گفت‌وگویی تلفنی داشت که در آن از تصمیم انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در آزادی این تبعه ایرلندی، بر اراده کشورش برای همکاری با تهران تأکید کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین