کد خبر: ۸۳۹۵۹۳
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد، ۸ ماه پس از شکست سنگین حسن یزدانی در فینال رقابت‌های جهانی بلگراد برای نخستین بار درباره اتفاقات روز مسابقه که حواشی زیادی به دنبال داشت صحبت کرد.
پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور
آفتاب‌‌نیوز :

بهنام احسانپور که در زمان برگزاری مسابقات جهانی بلگراد در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان حضور داشت، برای نخستین بار درباره اتفاقات قبل از دیدار حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور در فینال رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ بلگراد که حواشی زیادی داشت و حتی مصاحبه پدر حسن یزدانی علیه رییس فدراسیون کشتی را به دنبال داشت، صحبت کرد.

احسانپور در اینباره اظهار کرد: آنالیز کادر فنی ضعیف نبود و همه موارد گفته شده بود، اما حسن به لحاظ روحی نتوانست در روز مسابقه خودش را جمع و جور کند. درست است او پشتوانه پیروزی در جهانی ۲۰۲۱ مقابل تیلور را داشت، اما روز مسابقه خیلی مهم بود که در شرایط روحی خوبی قرار نداشت. کادر فنی تمام مواردی که در کشتی با تیلور لازم بود را پیش بینی کرده بود، اما حسن در روز مسابقه مثل همیشه نبود.

وی افزود: تاکنون در اینباره هیچ صحبتی مطرح نشده است. صبح روز مسابقه فینال با دیوید تیلور وقتی حسن را دیدم او به لحاظ روحی اصلا خوب نبود. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده بود، اما مدل رفتارش مثل قبل نبود و وقتی او را می‌دیدی خودت متوجه این موضوع می‌شدی. حسن به لحاظ روحی نتوانست خودش را جمع کند. در کشتی هم یک جا‌هایی هم امتیاز می‌داد بی تفاوت بود و وا می‌داد. دلیل اینکه از نظر روحی شرایط خوبی نداشت را نمی‌دانم که شخصی بود یا چیز دیگری، اما به لحاظ تاکتیکی همه موارد پیش بینی و گفته شده بود.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، در پاسخ به این سوال که آیا یزدانی درباره شرایط روحی خود حرفی زد یا خیر، گفت: نه چیزی نمی‌گفت. من با او مسابقه زیاد رفته‌ام زمانی که کمی گوشه گیر می‌شود یعنی به لحاظ روحی مشکلی وجود دارد. روز مسابقه با تیلور حسن اصلا کاری با کسی نداشت و نمی‌دانم چه مشکلی داشت.

احسانپور درباره برخی صحبت‌های مطرح شده از سوی پدر حسن یزدانی مبنی بر اینکه علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی پیش از مسابقه به یزدانی گفته بود با یک سنگین وزن تمرین سنگین داشته باشد، گفت: این موضوع درست نبود. خود من آنجا بودم و اصلا آقای دبیر آن لحظه که حسن تمرین می‌کرد آنجا حضور نداشت و بیرون از سالن تمرین بود.

مربی سابق تبم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، ادامه داد: حسن یزدانی خودش با اباذر اسلامی سرشاخ شد. اصلا کسی به او نگفت این کار را انجام بدهد. من کنار ایستاده بودم، حتی اباذر اسلامی ۳ مرتبه به حسن گفت "آقا مسابقه داری فشار را کمتر کن"، اما حسن خودش گفت "آقا من عادت دارم". این را خودم شنیدم. تقریبا ۲۰ تا ۲۵ دقیقه با اباذر اسلامی سرشاخ شد. من و آقا پژمان به او گفتیم این کار را نکن، اباذر اسلامی ۳ بار به او گفت، اما قبول نکرد. انقدر فشار رویش بود که هر چه مربیان گفتند قبول نکرد و گفت من به این شیوه عادت دارم. این جمله را من خودم شنیدم. اصلا کسی به او نگفت این کار را انجام بده.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین