کد خبر: ۸۳۹۵۹۹
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸

طرح جمهوری خواهان برای تشدید امنیت مرزی تصویب شد

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جمهوری خواهان برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر در مرز جنوبی این کشور با مکزیک را تصویب کرد و آن را به سنا واگذار کرد تا لایحه مهاجرتی گسترده‌تر و دو حزبی را به سرانجام برساند.
طرح جمهوری خواهان برای تشدید امنیت مرزی تصویب شد
آفتاب‌‌نیوز :

 این طرح که دموکرات‌ها هشدار داده اند جلوی آن را در سنا می‌گیرند، محدودیت‌های شدیدتری را بر پناهجویان ایجاد کرده و آن‌ها را ملزم می‌کند تا در خارج از ایالات متحده درخواست خود را ارائه کنند. همچنین بر اساس این طرح، ساخت و ساز دیوار مرزی در سراسر مرز بین ایالات متحده و مکزیک از سر گرفته می‌شود و اقدامات اجرای قانون فدرال در مرز گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۱۹ رای موافق در برابر ۲۱۳ رای مخالف این طرح را تصویب کرد که در آن دموکرات‌ها و یک جمهوری خواه رای منفی دادند.

جیم جردن، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در جریان مناظره مربوط به این طرح گفت: مولفه کلیدی این طرح این است "اگر به کشور ما بیایید، بر اساس قانون باید ادعای پناهندگی خود را پر کنید و اگر ادعای شما مورد قضاوت قرار گرفت، بازداشت یا برگردانده می‌شوید.

این رای گیری با پیش بینی انقضای محدودیت مهاجرتی "عنوان ۴۲" در نیمه شب پنجشنبه انجام شد که در زمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۲۰ در آغاز همه گیری کرونا آغاز شد. این قانون به مقام‌های ایالات متحده اجازه داده تا با استناد به نگرانی‌های بهداشتی، مهاجران را بدون فرصتی برای درخواست پناهندگی به مکزیک اخراج کنند.

مقام‌های مرز جنوب غربی آمریکا در روز‌های پایانی انقضای این قانون با موج بزرگی از مهاجران روبرو شده‌اند.

"جرولد نادرلر"، دموکرات ارشد در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفته است: اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان تلاش می‌کنند تا ما را به سمت سیاست‌های شکست خورده، غیراخلاقی و غیرقانونی دولت ترامپ برگردانند. این طرح یک ممنوعیت کلی برای پناهندگان است. هیچکس نمی‌تواند در ایالات متحده درخواست پناهندگی کند، اگر از بنادر ورودی عبور کند یا در یک کشور ثالث وضعیت موقت داشته باشد.

در حالیکه انتظار نمی‌رود لایحه مجلس نمایندگان برای امضای قانون به دست جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا برسد، در سنا این امیدواری وجود دارد که در ماه‌های آینده مذاکراتی را برای یک اقدام دو حزبی، امنیت مرزی و اصلاحات مهاجرتی فراگیر کند.

در سه دهه گذشته، اصلاحات معنادار مهاجرتی در کنگره به شکست خورده است. درحالیکه بایدن به دنبال انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی است، تعداد زیاد افرادی که به دنبال پناهندگی در ایالات متحده هستند، آگاهی رای دهندگان را افزایش داده است.

بر اساس نظرسنجی رویترز/ایپسوس که اخیرا منتشر شد، ۵۴ درصد از شرکت کنندگان شامل ۷۷ درصد جمهوری خواهان و ۳۴ درصد دموکرات مخالف بازگشایی مرز برای ورود سالانه مهاجران بیشتر به ایلات متحده بودند و تنها ۲۶ درصد گفتند که با وضعیت رسیدگی بایدن به مساله مهاجران موافقند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین