کد خبر: ۸۴۰۰۸۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۴

درج عنوانی عجیب در قبوض آب

در اتفاقی بحث برانگیز درج مبلغی با عنوان جوانی جمعیت در قبوض آب برخی مشترکان خبرساز شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی مطلبی در حال انتشار است که در آن عنوان شده در قبض آب مشترکان مبلغی با عنوان جوانی جمعیت اخذ می‌شود که برخی این مبلغ را چهار هزار تومان عنوان کردند.

خبرگزاری دولت (ایرنا) در این خصوص توضیح داد:

 پیگیری‌ها از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نشان می‌دهد، مبلغ و ردیف آن فقط در قبض مشترکان پر مصرف اعمال و درج شده و برای سایر مشترکان چنین موضوعی صحت ندارد.

 بر اساس پیگیری‌ها در ماده ۷۲ قانون جوانی جمعیت آمده که دولت مکلف است جهت اجرای احکام این قانون بودجه لازم را در قوانین بودجه سنواتی و در ردیف‌های مشخص از محل درآمدهای ذیل برحسب نیاز تأمین و اختصاص دهد.

 در بند «ر» تبصره یک ماده ۷۲ قانون جوانی جمعیت افزوده: ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از افزایش هزار ریال (۱۰۰ تومانی) به ازای هر متر مکعب فروش آب شرب شهری مشترکان پرمصرف آب از طریق شرکت‌های آبفای شهری و به حساب خزانه واریز شود.

 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ از سوی مجلس به دولت ابلاغ شد تا برای سال ۱۴۰۱ اجرایی شود که مبلغ ۱۰۰ تومان به ازای هر متر مکعب آب از مشترکانی که بالای الگوهای تعیین شده مصرف دارند، بر اساس این قانون اخذ خواهد شد و هم‌کنون در قبض آب مشترکان پرمصرف درج شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۵
1
20
ایکاش طرحی رابه نام کمک به بیماران سرطانی وصعب العلاج میگذاشتندودریکی ازفیشهای آب یابرق میگذاشتندتامردم کمک کنندتابیماران مذکوررایگان درمان شوند.فکرنمی کنم حتی یک نفرمخالف این طرح خداپسندانه باشد.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین