کد خبر: ۸۴۰۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۹

ضرورت قرارگیری دانش‌آموزان مدارس انرژی اتمی در مسیر خلاقیت و نوآوری

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: مدارس انرژی اتمی نظام تربیتی و آموزشی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کرده که دانش‌آموزان در مسیر خلاقیت و نوآوری قرار گیرند.
ضرورت قرارگیری دانش‌آموزان مدارس انرژی اتمی در مسیر خلاقیت و نوآوری
آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی در آیین رونمایی از اختراعات، ‌کتاب‌ها و دستاوردهای دانش‌آموزان دبیرستان دوره دوم دخترانه انرژی اتمی تهران که عصر روز دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه‌ جاری برگزار شد؛‌ درباره آخرین دستاوردهای صنعت هسته‌ای در بخش دانش‌آموزی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مدارس انرژی اتمی فرصت‌های پژوهشی و مسئله‌های واقعی مورد توجه قرار می‌گیرد تا دانش‌آموزان بتوانند برای حل مسئله خود را آماده سازند. اگر یک مسئله واقعی باشد و دانش‌آموزان بدانند که طرحی جدی است، خودبه‌خود مسیر شکوفایی را سریع‌تر طی می‌کنند و خودباوری در آن‌ها افزایش می‌یابد.

وی تأکید کرد: ما نیز با بستری که فراهم می‌کنیم و فرصتی که زمینه‌های آن‌ را افزایش خواهیم داد؛ جریان پرنشاطی برای کار گروهی و تیمی ایجاد می‌کنیم و مسیر مورد نیاز برای حل مسایل را فراهم و از دانش‌آموزان پشتیبانی خواهیم کرد.

اسلامی با بیان اینکه باید توجه داشت تعدادی از این دانش‌آموزان در مسابقات توانسته‌اند به مقام‌های برتر دست یابند؛ تصریح کرد:‌ در مراسم امروز تمام گروه‌های پژوهشی و نیز دانش‌آموزانی که در مسابقات مختلف کشوری رتبه کسب کرده‌اند، دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.
وی اضافه کرد: در مراسم امروز شاهد تنوعی از برنامه‌ها بودیم و در مجموع می‌توان گفت فعالیت‌ها و دستاوردهای دانش‌آموزان در صنعت هسته‌ای دارای کاربرد است و شرکت‌های ما می‌توانند با کامل کردن نتایج تحقیقات دانش‌آموزان مدارس انرژی اتمی آن‌ها را به‌عنوان طرح‌های صنعتی به جامعه عرضه کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: بنده به این دانش‌آموزان افتخار کرده و به والدین این عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

وی تصریح کرد: وظیفه ما در سازمان انرژی اتمی ایران این است که امید را در همه لایه‌های جامعه گسترش دهیم و به‌صورت واقعی برنامه‌هایی داشته باشیم تا دانش‌آموزان مسیر خودباوری را سهل‌تر و سریع‌تر طی کنند و انشاالله با طی کردن مدارج علمی بالا در دانشگاه؛ آینده شغلی را برای خود و توفیق خدمتگزاری موفق را در کشور برای ملت ایران به ارمغان آورند.

گفتنی است عصر امروز با حضور مهندس اسلامی، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران، جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، آیین رونمایی ۲ محصول اختراعی و نیز ۲  کتاب دانش‌آموزان دبیرستان دوره دوم دخترانه انرژی اتمی تهران برگزار شد.

در این آیین از ۲ محصول اختراعی دانش آموزان دبیرستان دوره دوم دخترانه انرژی اتمی تهران شامل دستگاه هوشمند غذا دهنده به ماهی‌های پرورشی با نام «ماهور» و نیز «نانو الیاف محافظ در برابر اشعه» و نیز ۲ کتاب در بخش بیونیک رونمایی شد.

همچنین در این مراسم ۱۴ نفر از دانش‌آموزان  افتخارآفرین در رشته‌های مختلف در مسابقات رباتیک ایران، پنجمین دوره جشنواره پژوهشی فرهیختگان و نیز مدال‌آور المپیاد علمی و پژوهشی نانو فناوری در دوره دوم دخترانه انرژی اتمی تهران و دانش‌آموزان برگزیده دوره اول این دبیرستان در پنجمین دوره جشنواره پژوهشی فرهیختگان بخش رباتیک و بخش ماشین‌های شیمیایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

نمایش‌ دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در بخش‌های «نانو فناوری» و «رباتیک و الکترونیک»، امضای تفاهم‌نامه میان موسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای و ستاد فناوری نانو، بازدید از موزه افتخارات پژوهشی این دبیرستان و بازدید از بخش دست‌سازه‌ها و پروژه‌های دانش‌آموزی از سایر برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین