کد خبر: ۸۴۰۵۰۰
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹

متهم شدن یک شهروند چینی به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران

دادستانی فدرال منهتن با ادعای ارائه مواد مورد نیاز در صنایع موشکی توسط فردی چینی به ایران، او را به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

دادستانی فدرال منهتن با ادعای این که یک فرد چینی به نام شانجیانگ کیائو مواد مورد نیاز برای ایران در زمینه تولید موشک‌های بالستیک را تامین کرده است، او را به نقض تحریم‌های آمریکا متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دادگستری آمریکا، سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت، اعلام کرد که این شخص در شرکت تولیدی گرافیت و کربن سینوتک دالیان کار می‌کند، شرکتی مستقر در چین که وزارت خزانه‌داری آمریکا آن را در سال ۲۰۱۴ به دلیل کمک به ایران در خرید قطعات برای تولید تجهیزات نظامی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

طبق ادعای دادستان فدرال در منهتن، این شهروند چینی طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ با ارائه گرافیت ایزواستاتیک، یک دانه فوق‌العاده ریز که برای ساخت نازل‌های موشک استفاده می‌شود، به ایران کمک کرده و یک حساب بانکی به نام یک شرکت اصلی برای دریافت ۱۵ هزار دلار حواله از یک بانک آمریکایی در ارتباط با تراکنش‌ها ایجاد کرده است.

دادستانی آمریکا می‌گوید، این شهروند ۳۹ ساله در چین است و هنوز دستگیر نشده و با اتهاماتی از جمله دور زدن تحریم‌ها، کلاهبرداری بانکی و پولشویی مواجه است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین