کد خبر: ۸۴۰۷۳۸
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱

همه کشور‌های منطقه از کریدور شمال جنوب منتفع می‌شوند

معاون اول رییس جمهور امضای توافقنامه اجرای پروژه کریدور شمال- جنوب را گامی مهم در روابط ایران و روسیه توصیف کرد و گفت: باید با جدیت عملیاتی شدن این توافق را پیگیری کنیم و اطمینان دارم کشور‌های منطقه از این اقدام منتفع خواهند شد.
همه کشور‌های منطقه از کریدور شمال جنوب منتفع می‌شوند
آفتاب‌‌نیوز :

محمد مخبر عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه با تاکید بر اینکه بخش خصوصی دو کشور باید بیش از پیش وارد عرصه تعاملات اقتصادی فی‌مابین شوند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم با پیشتازی بخش خصوصی دو کشور تمامی ظرفیت های موجود را به خدمت بگیریم.

معاون اول رییس جمهور تسریع در حذف دلار از مناسبات ارزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حذف دلار از تبادلات مالی تهران و مسکو از اهمیت فراوانی برای سرعت دادن به روند همکاری‌های اقتصادی برخوردار است.

ضرورت توجه به توسعه همکاری ها در حوزه های مرتبط با نفت، حمل و نقل و خودروسازی از دیگر موضوعات مورد تاکید معاون اول رئیس جمهور در این دیدار بود.

معاون نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار با قدردانی از معاون اول رییس جمهور بخاطر اهتمام ویژه نسبت به پروژه کریدور شمال- جنوب، گفت: این کریدور یک مسیر سوق الجیشی برای ایران و روسیه و تمام کشورهای منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به بررسی زمینه های مختلف همکاری در مذاکرات دو هیات، اظهار داشت: در این سفر همکاری های فیمابین در زمینه های نفت، گاز، امور بانکی، صنعت و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و به توافقات خوبی در زمینه‌های تجاری و اقتصادی رسیدیم.

نواک همچنین با اشاره به بازدیدهای خود از برخی مراکز صنعتی ایران، توانمندیهای کشورمان را در حوزه های مختلف علم و فناری مورد تقدیر قرار داد و افزود: مسکو به دنبال قله های جدید در همکاری های تجاری و اقتصادی با تهران است.

در حاشیه این دیدار همچنین جواد اوجی، وزیر نفت و الکساندر نواک به عنوان روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور یک بیانیه مشترک در خصوص همکاری های فیمابین امضا کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین