کد خبر: ۸۴۰۸۸۹
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
تیمی که دربی را باخته نمی‌تواند درباره شایستگی ما صحبت کند
رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اظهارات ساپینتو گفت: تیمی که بازی رو در رو را به ما باخته نمی‌تواند درباره شایستگی ما برای قهرمانی صحبت کند.
آفتاب‌‌نیوز :

حسین شهریاری رئیس هیئت مدیره پرسپولیس درباره قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و رقابت جذاب در بین مدعیان تا روز آخر اظهار داشت: این رقابت طبیعی بود، چون تیم‌های رقیب هم خوب پیش آمدند. اینکه در شرایط سخت و رقابت زیاد قهرمان شدیم، خوب است. این خودش یک امتیاز است که سختی‌ها و مشکلات را تجربه کنیم و قهرمان شویم. تیم‌های دیگر هم زحمت کشیدند و رقابت تنگاتنگی بود و خیلی خوب تا روز آخر ادامه دادند.

«این رقابت نزدیک باعث شد تا دیگر مدعیان قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال ببرند، به طور مثال ساپینتو در نشست خبری خود گفته است که این حق را دارد تا به تیمی که شایسته قهرمانی نبود تبریک نگوید». وی در واکنش به طرح این موضوع تصریح کرد: اعضای تیمی که بازی رو در رو را به ما باخته نمی‌توانند اظهار نظر اینچنینی داشته باشند. به نظرم این حرف حرفه‌ای نیست. تمام باشگاه‌ها و مربیان دنیا برد و باخت را تجربه می‌کنند، اما بعد از بازی به حریف تبریک می‌گویند. این نشان دهنده عدم حرفه ای‌گری مربی است و فکر نمی‌کنم حرف جالبی باشد.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه چقدر امیدوار است این تیم در جام حذفی نیز قهرمان شود، تصریح کرد: به امید خدا تیم و کادر فنی خیلی خوبی داریم و ان‌شاءالله بتوانیم در جام حذفی هم قهرمان شویم.

شهریاری درباره زمان مجمع پیش‌رو باشگاه پرسپولیس و صحبت‌هایی که در مورد تغییرات در هیئت مدیره مطرح می‌شود، گفت: تصمیم‌گیرنده وزارت ورزش است. اگر قرار باشد هیئت مدیره را تغییر بدهد، تصمیم‌گیرنده است. پرسپولیس و استقلال تیم‌هایی هستند که مالکیت‌شان در اختیار وزارت ورزش است. ظهرمن‌الشمس است که وقتی تیمی قهرمان می‌شود و در مجامع می‌گویند عملکرد خوبی داشته یعنی کارش خوب بوده است. اگر وزارت ورزش ترکیب هیئت مدیره را تغییر دهد، اشکالی ندارد، اما اگر کسی از بیرون بخواهد تغییر ایجاد کند، یک مقدار عجیب است!

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که «او به عنوان رئیس هیئت مدیره باید تاریخ جدید مجمع را تعیین کند و آیا این اتفاق رخ داده است یا خیر؟» گفت: رئیس مجمع، وزارت ورزش است. اگر وزارتخانه بگوید، این اتفاق رخ می‌دهد، اما تا الان چیزی نگفته‌اند. رسمی و کتبی هم چیزی تا الآن به اعلام نشده است.

پاسخ عضو هیئت مدیره پرسپولیس به ساپینتو: فقر فرهنگی داری!

عضو هیئت مدیره پرسپولیس نیز در پاسخ به اظهارات سرمربی استقلال، او را فردی بی‌فرهنگ خواند و گفت: ساپینتو با این حرف‌ها نمی‌تواند قهرمانی ما را زیر سؤال ببرد.

حسین خبیری درباره قهرمانی پرسپولیس در بیست‌ودومین دوره لیگ برتر اظهار داشت: هر چند همه جام‌های ما به یاد ماندنی است، ولی این یکی از شیرین‌ترین قهرمانی‌های سال‌های اخیر بود، چون با تلاش فراوان بازیکنان و بسیار پاک به دست آمد. در مقاطعی از فصل فراز و نشیب داشتیم، ولی پرسپولیس نشان داد شخصیت قهرمانی دارد. بازیکنان و کادرفنی هیچ‌وقت ناامید نشدند. هواداران هم حمایت کردند و حاصل آن قهرمانی شود. پرسپولیس شخصیت قهرمانی داشت که توانست بعد از هفته‌ها دوباره به صدر بازگردد و قهرمان شود. این جام نوش‌جان هواداران که با ارزش‌ترین دارایی ما هستند. خدا قوت به همگی؛ از آقای درویش گرفته تا اعضای هیئت مدیره و کارکنان باشگاه.

وی درباره صحبت‌های ساپینتو در نشست خبری که گفته بود «این حق را می‌توانم داشته باشم که به تیمی نتوانم تبریک بگویم که شایسته قهرمانی نبود»، عنوان کرد: او یک آدم بی‌فرهنگ و بی‌شخصیت است! ساپینتو نشان داده فقر فرهنگی و شخصیتی دارد. اگر شخصیت داشت یاد می‌گرفت به تیم قهرمان احترام بگذارد. همین چند روز پیش بود که بارسلونا قهرمان شد و بلافاصله رئال مادرید به آن‌ها تبریک گفت. او در اروپا زندگی و بازی کرده، اما فقط پاسپورت آنجا را دارد. با حرف کسی مثل او قهرمانی و تلاش بازیکنان ما زیر سؤال نمی‌رود. بهتر است ساپینتو به ضعف‌های خودش بپردازد و بداند با زیر سؤال بردن دیگران هیچ‌وقت نمی‌تواند خودش را بزرگ کند. این حرف‌ها مورد انزجار همه اهالی فوتبال است. کسی هم که به ساپینتو مشاوره می‌دهد تا این حرف‌ها را بزند فرد بی‌سوادی است.

عضو هیئت مدیره پرسپولیس درباره اظهاراتی که پیرامون تغییرات در هیئت مدیره این باشگاه مطرح می‌شود گفت: قاعدتاً در مجموعه‌ای که موفق عمل کرده تغییر ایجاد نمی‌شود. ثبات باعث موفقیت یک مجموعه می‌شود و اگر تغییر هم باشد در جهت پیشرفت آن مجموعه است. مسئولان تصمیم‌گیرنده هم این موضوع را مورد لحاظ قرار می‌دهند و به آن واقف هستند. اکنون تکلیف تغییرات مشخص شده و وزارت ورزش به درستی موضوع را مدیریت و به بعد از جام حذفی موکول کرد. حتماً تغییرات در جهت تقویت باشگاه خواهد بود.

خبیری در پایان گفت: برای هواداران پرسپولیس بسیار خوشحالم؛ چون با معرفت‌ترین متعصب‌ترین هواداران فوتبال هستند. مالک اصلی باشگاه همین هواداران هستند. از یحیی گل‌محمدی هم تشکر می‌کنم. امسال سال سختی را سپری کردیم. در مقاطعی که فشار زیاد بود او نشان داد مربی با دانشی است که می‌تواند سالیان سال برای این باشگاه افتخار به دست بیاورد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین