کد خبر: ۸۴۰۹۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰

امام جمعه اهواز: مردم گرانی را تحمل می‌کنند/ پسران و دختران جذب حوزه شوند

شفقنا- خطیب جمعه اهواز گفت: مردم گرانی را با سختی تحمل می‌کنند، اما گرانفروشی افسارگسیخته و هرج و مرج در قیمت‌ها را تحمل نمی‌کنند.
امام جمعه اهواز: مردم گرانی را تحمل می‌کنند/ پسران و دختران جذب حوزه شوند
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد امروز (۲۹ اردیبهشت) در خطبه‌های نماز جمعه اهواز ضمن تبریک روز دختر عنوان کرد: هر خانه‌ای که در آن دختر باشد ۱۲ خیر و برکت و رحمت از آسمان بر آن وارد می‌شود و زیارت فرشتگان از آن خانه قطع نمی‌شود. جنس ابراز محبت دختر خیلی متفاوت با پسر است. روایت متعدد وجود دارد. آنقدر روایات در خصوص دختران وجود دارد و دختران جایگاه ویژه‌ای دارند. اگر می‌بینید یک جایی ارث نصف است یا در مقام دیه تفاوتی هست، همه‌اش ارزش برای زن است. وقتی مساله مالی مطرح می‌شود، این مساله نشان دهنده ارزش انسان‌ها نیست.

وی گفت: در خصوص تبیین عینی کرامت، امام علی می‌فرمایند هوای نفس را مهار کنید و آنچه که بر شما روا نیست، نسبت به خود بخل بورزید. مطابق دستور خداوند، کسانی که از روح نفس خود در امان باشند رستگار هستند. محور زندگی شکوفا و سعادتمندانه، کرامت است. انقلاب اسلامی نیز احیا کننده مفهموم حقیقی کرامت است. در نحوه اداره کشور، امام علی (ع) به مالک اشتر در ارتباط با انسان‌ها توصیه می‌کنند که تک تک مردم در جامعه باید مورد احترام باشند ولو مسلمان نباشند؛ انسانیت فرد باید مورد احترام باشد.

وی افزود: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر است. رهبری محور همه حرکت‌ها را مردم می‌دانند. ۸ سال دفاع مقدس، کار دست جوانان بود و همین جوانان شرایط سخت را جمع کردند، چون به آن‌ها اعتماد شد.

وی افزود: مسئولین باید به جوانان اعتماد کنند. یقین بدانید گره‌ها به سرپنجه جوانان حل می‌شود. محور و مخاطب اول بیانیه گام دوم، جوانان هستند. گرچه نباید بزرگان را از تکریم کردن، فراموش کنیم؛ لذا رهبری درباره سوم خرداد گفتند جوانان عزیز فردا برای شماست و شما هستید که بار آینده را به دوش می‌کشید نه در میدان جنگ بلکه در میدان جنگ اقتصادی که به مراتب سخت‌تر است.

آقای موسوی فرد اظهار کرد: مردم ما، گرانی را تا حدودی تحمل می‌کنند و این حرف دل خیلی‌ها است، اما گرانفروشی را تحمل نمی‌کنند. قبلا انتقاد می‌کردیم که چرا قبلی‌ها اینطور بودند؛ ما آمدیم که جبران کنیم. ما سختی این دوره را حس می‌کنیم. مردم گرانی را با سختی تحمل می‌کنند، اما گرانفروشی افسارگسیخته و هرج و مرج در قیمت‌ها را تحمل نمی‌کنند.

امام جمعه اهواز با اشاره به پایه‌های لرزان اولین ابرقدرت اقتصادی جهان و نشانه‌های بحران اقتصادی آمریکا گفت: ما شرایط سختی پشت سر می‌گذریم، اما مهم است بدانیم و فکر نکنیم در کشور ما تنها مساله گرانی و تورم است. بله دولتمردان باید تلاش کنند، اما تنها ما نیستیم که مشکلات اقتصادی داریم. یکی از نشانه‌ها وضعیت بانکی آمریکا است و در آینده آمریکا را متلاشی شده خواهیم دید.

وی گفت: اصلاح الگوی مصرف و اسراف نکردن یکی از مطالبات دین ما است. به طور قطع یکی از اصلی‌ترین مبانی دستیابی به اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی در همه ساختار‌های دولتی و خصوصی است؛ متاسفانه در غالب زمینه‌ها یا اول هستیم یا دوم.

وی در خصوص حجاب گفت: در چند هفته گذشته تقریبا حجاب مهار شد. دسته‌ای در این زمینه می‌دیدند که انتظار فقط از دستگاه‌های دولتی است، اما کار در نهی از منکر تقسیم می‌شود. بخشی بر عهده دولت و برخی بر عهده مردم است. بعضی قضات ما انصافا انقلابی عمل می‌کنند، اما برخی هم حمایت نمی‌کنند. تکلیف امروز برای ما مردم تذکر لسانی است. حجابی که دشمن برای آن برنامه ریزی کرده است. دشمنان نظام و استکبار و شیطان خوشحال می‌شوند و این مساله به صلاح زن مسلمان است.

وی در پایان یادآور شد: هم دانشگاه مهم است هم حوزه علمیه. تلاش کنیم هم به دانشگاه و هم حوزه علمیه توجه کنیم. نیاز است خانواده‌ها توجه کنند که پسران و دختران جذب حوزه شوند. آثار و برکات آن را در دنیا و آخرت می‌بینیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین