کد خبر: ۸۴۱۴۴۵
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲

طلا شیرین بازار‌های جهانی شد

قیمت طلا امروز (دوشنبه) پس از افزایش بیش از یک درصدی جلسه قبل، به دنبال اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا افزایش یافت و عدم اطمینان در مورد نتیجه سقف بدهی ایالات‌متحده و ثبات بخش بانکی به سود‌های شمش امن افزوده است.
طلا شیرین بازار‌های جهانی شد
آفتاب‌‌نیوز :

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۹۷۷ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۱۹۷۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و طلا را برای خریداران خارجی مقرون به صرفه‌تر کرد.

پاول، رئیس فدرال‌رزرو روز جمعه گفت که هنوز مشخص نیست که نرخ بهره آمریکا به افزایش بیشتر نیاز دارد در حالی که مقامات بانک مرکزی عدم اطمینان در مورد تأثیر افزایش هزینه‌های استقراض در گذشته و کاهش اعتبار اخیر بانکی را با واقعیت کنترل سخت تورم مورد بررسی قرار می‌دهند.

شمش‌های بدون بهره در محیط‌های با نرخ بهره بالا جذابیت کمتری دارند. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که می‌تواند از ثابت‌ماندن نرخ بهره در نشست بعدی بانک مرکزی در ژوئن حمایت کند.

بر اساس گزارش رویترز، ابزار CME FedWatch نشان داد که بازار‌ها در حال حاضر با احتمال ۹۰.۸ درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که فدرال رزرو در ماه آینده نرخ‌ها را ثابت نگه دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۳.۸۶ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ثابت در ۱۰۶۲ دلار و ۹۴ سنت رسید و پالادیوم ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۵۱۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین