کد خبر: ۸۴۱۹۰۵
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷

دستگیری مدیر پیج غیراخلاقی در هرمزگان

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری فردی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار محتوای غیر اخلاقی می‌کرد، خبر داد‎. ‎
دستگیری مدیر پیج غیراخلاقی در هرمزگان
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ احسان بهمنی رییس پلیس فتا هرمزگان ظهر امروز اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان این پلیس، فردی که اقدام به انتشار محتویات غیراخلاقی در شبکه‌های اجتماعی می‌کرد، مورد شناسایی قرار گرفت.

این مسئول انتظامی اذعان داشت: در ادامه تحقیقات با بهره گیری از روش‌های علمی و اطلاعاتی نهایتا ادمین صفحه مطروحه با چندهزار نفر عضو، مورد شناسایی قرار گرفته و با عنایت به تجمیع نتایج حاصله و تجزیه و تحلیل آن‌ها فردی در بندرعباس مورد شناسایی قرار گرفت وبا هماهنگی مراجع قضائی این فرد در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه پلیسی دستگیر و فرد به پلیس فتا منتقل و تلفن همراه وی نیز توقیف شد.

وی افزود: متهم در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد و در خصوص موضوع اظهار بی اطلاعی نمود که پس از مشاهده ادله دیجیتال به بزه ارتکابی معترف وبیان داشت: مدیریت صفحه و گروه‌های مذکور در اختیار بنده می‌باشد و از طریق گوشی تلفن همراهی که در زمان دستگیری توقیف گردید، صفحه را مدیریت می‌کردم، لازم به ذکر است شناسایی افراد دیگر دخیل در این فعالیت مجرمانه در دستور کار پلیس بوده و برابر قانون با مجرمان، برخورد قضایی خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با اشاره به فصل چهارم از قانون جرایم رایانه‌ای، گفت: این فصل به «جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی» اختصاص داده شده است و بر اساس ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را تولید، ارسال، منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد ارسال یا انتشار یا تجارت، تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از پنج تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ بهمنی تأکید کرد: شهروندان محترم در صورت مواجهه با هر گونه موضوع خارج از چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی اعلام نمایند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین