کد خبر: ۸۴۱۹۳۳
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴

اسناد ۴۰ درصد اراضی کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه صادر شد

آخرین وضعیت ارائه خدمات ثبتی و حدنگاری اراضی کشاورزی در پنجاه و چهارمین جلسه شورای تحول و تعالی سازمان ثبت مورد بررسی قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :

آخرین وضعیت ارائه خدمات ثبتی و حدنگاری اراضی کشاورزی در پنجاه و چهارمین جلسه شورای تحول و تعالی سازمان ثبت مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور بابایی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت، قائم مقام، معاونین و مدیران کل ستادی و همچنین حضور وبیناری مدیران کل ثبت استان‌ها و رؤسای ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر کشور برگزار شد، بابایی ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، با اعلام حدنگاری و صدور اسناد ۴۰ درصد از اراضی کشاورزی تا پایان اردیبهشت سال جاری به مساحت ۶ میلیون و ۴۱۹ هزار هکتار در سراسر کشور گفت: تثبیت مالکیت‌ها و حدنگاری از راهبردهای کلان نظام است و باید با جدیت پیگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه در کنار پیشبرد حدنگاری باید تمامی مأموریت‌ها و خدمات ثبتی نیز مورد رصد و پیگیری مدیران ثبتی سراسر کشور باشد، خواستار جمع بندی و پیگیری مصوبات جلسات و هم اندیشی‌های متعدد جهت ایجاد جهش در پیشبرد حدنگاری تا پایان خرداد ماه شد.

فتاحی قائم مقام سازمان ثبت نیز با اشاره به اهمیت نظارت دقیق بر عملکرد شرکت‌های طرف قرارداد در اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی، از مدیران کل ثبت اسناد و املاک سراسر کشور خواست با سرکشی‌های منظم از ادارات شهرستان‌ها و غفلت نکردن از سایر وظایف و مأموریتها، نظارت بر این حوزه‌ها را افزایش دهند.

لزوم همراهی و همکاری کامل بخش‌های ستادی و استانی در سیاست چابک سازی ستاد سازمان، تقویت بازرسی‌ها و تعامل سازنده بخش‌های صف و ستاد در انجام وظایف و برنامه‌ها از دیگر تأکیدات قائم مقام سازمان ثبت در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین سرپرست معاونت امور املاک و کاداستر نیز گزارشی از آخرین عملکرد استان‌ها در اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی و رتبه بندی آن‌ها از حیث مساحت و قطعات این اراضی ارائه داد.

راه اندازی سکوی (پلتفرم) ارائه خدمات متمرکز و بدون توقف ثبتی تا پایان سال

هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی نیز با اعلام خبر راه اندازی پلتفرم متمرکز خدمات الکترونیک ثبتی با رویکرد ارائه خدمات در لحظه و بدون توقف به مردم تا پایان سال، گفت: این پلتفرم امکان دسترسی شبانه روزی به خدمات ثبتی را از طرق مختلف فراهم و دسترسی سایر بخش‌های حاکمیتی به استعلامات برخط الکترونیکی پایدار را میسر می‌کند.

وی از بازطراحی سامانه‌های ثبت شرکت‌ها و مالکیت معنوی با رویکرد هوشمندسازی آن‌ها خبر داد و گفت: بازطراحی سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی نیز در دست اقدام است و موارد اصلاحی متعددی برای رفع چالش‌ها و مشکلات آن شناسایی شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین