کد خبر: ۸۴۱۹۷۳
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳

مهربان: سطح کیفی مسابقات بالاست

دبیر فدراسیون کشتی گفت: با وجود رایزنی فدراسیون کشتی با کشور‌های صاحب نام کشتی جهان، آن‌ها به دلیل برنامه‌های تمرینی و مسابقاتی که داشتند به ایران نیامدند.
مهربان: سطح کیفی مسابقات بالاست
آفتاب‌‌نیوز :

ابراهیم مهربان در نشست خبری رقابت‌های جام تختی در ارومیه، درباره دلایل استقبال نکردن کشورهای صاحب نام کشتی از این رقابت‌ها، گفت: بر اساس اهمیتی که بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی برای ورزش و کشتی ایران دارد و بار اصلی ورزش نیز در بازی‌های آسیایی بر دوش کشتی است، کادر فنی تیم ملی مراحل مختلف چرخه انتخابی تیم ملی را طراحی کرده است و رقابت‌های جام تختی به عنوان مرحله چهارم چرخه و یکی از مهم‌ترین مراحل تدارک دیده شده است. روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی نیز رایزنی‌های خود را با کشورهای مختلف انجام داد و بنده تا دیروز نیز در این‌باره صحبت‌هایی را داشتم اما برنامه‌ریزی تمرین و مسابقات آن‌ها باعث شد که کشورهای مطرح ترجیح بدهند در این مسابقات به میدان نیایند.

وی افزود: فکر نمی‌کنم در چندین دوره قبل مسابقات جام تختی به لحاط کیفی در این سطح باشد. تمام عنوان‌داران ما به غیر از رحمان عموزاد و قاسمپور در این رقابت‌ها به میدان می‌روند و این رقابت‌ها بالاترین کیفیت در سطح ملی را دارد تا جایی که شاید سطح کیفی آن از خیلی از رقابت‌های بین المللی بالاتر باشد. میزبان نیز همکاری خود را در بالاترین سطح انجام داده و به امید خدا شاهد رقابت‌های بسیار خوبی خواهیم بود. هدف فدراسیون از دادن میزبانی مسابقات به استان‌های مختلف توسعه کشتی در سراسر کشور است تا کشتی گیران این استان ها بتوانند عملکرد چهره های شاخص را از نزدیک ببینند یا با آن‌ها سرشاخ شوند. کشتی متعلق به همه کشور است و پتانسیل بالایی در همه کشور و استان آذربایجان غربی و شرقی دارد.

مهربان درباره کشورهای شرکت کننده در جام تختی گفت: کشورهای عراق و افغانستان در این مسابقات حاضر شده‌اند. ارمنستان نیز قرار بود تا امروز اعلام نهایی حضور خود را داشته باشد که میسر نشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا جوایز نقدی برای نفرات مطرح پیش‌بینی نشده تا کشورهای دیگر برای حضور در جام تختی انگیزه داشته باشند؟ گفت: جوایزی را نداریم چرا که حضور قهرمانان مطرح ما باید بیش‌ترین انگیزه برای کشتی‌گیران دیگر کشورها باشد. اولویت ما در سال پیش رو حضور موفق در بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی است و در این راستا گام برمی‌داریم. اگر برای دوره‌های بعدی این امکان میسر باشد جوایز نقدی را تدارک می‌بینیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین