کد خبر: ۸۴۲۰۱۴
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۷
کمیته پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی:

دادگاه حامدی و محمدی را با وکیل انتخابی برگزار کنید

درخواست کمیتۀ پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی برای علنی شدنِ دادگاهِ نیلوفر حامدی و الهه محمدی و ضرورتِ حضور وکیلِ انتخابی در پرونده.
دادگاه حامدی و محمدی را با وکیل انتخابی برگزار کنید
آفتاب‌‌نیوز :

کمیتۀ پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی، در بیانیه‌ای، خواستار علنی شدن دادگاه خانم‌ها نیلوفر حامدی و الهه محمدی با حضور وکیل انتخابى شد.
 
متن این بیانیه به این شرح است: بنا به اخبار منتشره مقرر است محاکمه این دو روزنامه‌نگار که قریب ٨ ماه در بازداشت به سر می‌برند، در روزهای ٨ و ٩ خردادماه جاری برگزار شود. متأسفانه طى سالهاى اخیر رویۀ موجود به شکلی بوده که این نوع محاکمات به صورت غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شده‌اند. حال آن که این شیوه مانع از آن است که افکار عمومی از جزئیات محاکمه آگاه و به حقیقت امور واقف شود.

همچنین از آنجا که مطابق با قانون آئین دادرسی کیفری، ایجاد امکانات کافی برای حضور وکیل انتخابی و دفاع متهمان از حقوق اولیۀ متهمان است، کمیته پیگیرى وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتى امیدوار است در این محاکمات حقوق این دو روزنامه‌نگار رعایت شود؛ چرا که از لوازم و شرایط قطعی دادرسی عادلانه علنی بودن و حضور وکیل انتخابی است. بنابراین، کمیته از مقامات محترم قضایی مى‌خواهد با توجه به اصول دادرسی عادلانه و موازین حقوقی و مقررات قانون آئین دادرسی کیفری، شرایط لازم را برای علنی بودن دادگاه خانم ها نیلوفر حامدی و الهه محمدی و اجرای حق دفاع ایشان فراهم آورند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین