کد خبر: ۸۴۲۲۵۰
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶

نصرالله مدقالچی: دیگر هر رولی را دوبله نمی‌کنم

نصرالله مدقالچی ـ دوبلور پیشکسوت کشورمان ـ با بیان اینکه دیگر مثل سابق در دوبله کار نمی‌کند و هر رولی را نمی‌گوید، تاکید کرد: دوبله این روز‌ها اوضاع خوبی ندارد و هرکسی از راه می‌رسد به دوبله می‌آید.
نصرالله مدقالچی: دیگر هر رولی را دوبله نمی‌کنم
آفتاب‌‌نیوز :

این صدای ماندگار دوبله در گفت و گویی با ایسنا از حال این روز‌های خودش و وضعیت دوبله گفت. مدقالچی که آبان ۱۴۰۱ جراحی قلب انجام داده بود و مدتی است که به عرصه دوبله بازگشته است، حال این روزهایش را خوب توصیف می‌کند و می‌گوید: خداراشکر نسبت به گذشته خیلی بهتر هستم و چند ماهی است که مشغول کار شده ام؛ البته مدتی استراحت کردم و بعد از خوب شدنم کار و استراحت را با هم داشتم. وقتی کاری پیش می‌آمد می‌رفتم انجام می‌دادم و دوباره به منزل باز می‌گشتم و استراحت می‌کردم. خداراشکر قلبم دیگر مشکلی ندارد، اما کمی مشکل کانال کمر دارم و باید به پزشک متخصص مراجعه کنم و خودم را درمان کنم. این روز‌ها فقط درد کمرم اذیتم می‌کند و مشکل دیگری ندارم.

او اوضاع دوبله را مساعد نمی‌داند و اظهار می‌کند: اوضاع دوبله چندان تعریفی ندارد. من هفته گذشته «ارباب حلقه ها» را صحبت کردم. راستش دیگر مثل قبل کار دوبله نمی‌کنم، چون دوبله حال و هوای خوبی ندارد و به نظرم تقریباً دیگر تمام شده است.

این دوبلور شناخته شده سپس به از دست دادن صدا‌های ماندگار و طلایی دوبله اشاره می‌کند و می‌گوید: متاسفانه خیلی از صدا‌های خوبمان را از دست دادیم و این قطعاً به دوبله ضربه می‌زند؛ چون هر کدام از صدا‌ها مهره‌های موثر دوبله بودند. بزرگانی مثل آقای جلیلوند، منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، خانم هاشم پور و خیلی‌های دیگر که مهره‌های تاثیرگذار دوبله بودند و آثار جاودانه‌ای خلق کردند، اما دیگر نیستند.

او تصریح می‌کند: الان وضعیت دوبله به گونه‌ای شده که هر کسی از راه می‌رسد، می‌آید و کار می‌کند. کار‌هایی که می‌خواهند فقط زود تمام شود. من به شخصه دیگر مداوم در دوبله کار نمی‌کنم مگر اینکه رول‌های فارسی باشد. وقتم را صرف هر رولی نمی‌کنم؛ مگر اینکه رول خاصی باشد.

نصرالله مدقالچی صحبت هایش را اینگونه به پایان می‌رساند: برای همه دوستان و همکاران عزیزم سلامتی می‌خواهم. ان شاءالله همه در کنار خانواده هایشان ایام به کامشان باشد، همینطور برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم که جویای احوال بنده هستید. برای ملت عزیزم هم آرزوی سعادت، دلخوشی و موفقیت دارم.

مدقالچی از قدیمی‌ترین گویندگان کشورمان در حوزه دوبله متولد ۷ مهر ماه ۱۳۲۳ تبریز است. از جمله آثار شاخص او می‌توان به گویندگی به جای مایکل آنکارا در نقش ابوسفیان در فیلم «محمد رسول الله» و دکلمه به یاد ماندنی کارتون «آن شرلی» اشاره کرد.

«عیسی مسیح»، «بینوایان»، «روزی روزگاری در غرب»، «پدرخوانده»، «هیچکاک»، «گربه‌های اشرافی»، «نابخشوده» و ... از دیگر آثار مطرح نصرالله مدقالچی در عرصه گویندگی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین