کد خبر: ۸۴۲۳۰۶
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۶

انتقاد اتحادیه اروپا از عملکرد اسرائیل در کرانه باختری

اتحادیه اروپا از حملات شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینی‌ها که به جراحت فلسطینیان و تخریب منازل و دارایی‌هایشان انجامیده است، ابراز تاسف کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش میدل ایست نیوز، اتحادیه اروپا روز جمعه از حملات شهرک نشینان اسرائیلی علیه فلسطینی‌ها در روستا‌های برقه در منطقه نابلس و المغیر در کرانه باختری که به جراحت فلسطینیان و تخریب منازل و دارایی‌هایشان در روز‌های گذشته انجامید، ابراز تاسف کرد.

به گزارش «الجزیره» نمایندگی‌های دیپلماتیک ۱۰ کشور اروپایی، به همراه نماینده اتحادیه اروپا در سرزمین‌های فلسطینی، از اسرائیل خواستند تا تمامی عملیات تخریب و مصادره در کرانه باختری را متوقف کند.

آن‌ها افزودند که گزارش‌های سازمان ملل نشان دهنده منحنی صعودی حملات شهرک نشینان به فلسطینیان در سرزمین‌های فلسطین است و این حملات خشونت آمیزتر شده است.

اتحادیه اروپا از اسرائیل خواسته تا گام‌های قاطعی را برای اطمینان از پاسخگویی و حفاظت از ساکنان غیرنظامی فلسطین، مطابق با تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی بردارد.

هیئت‌های اروپایی در بیانیه‌ای از اسرائیل به عنوان «قدرت اشغالگر» خواستند تا تمامی عملیات مصادره و تخریب را متوقف کند و دسترسی بدون مانع برای سازمان‌های بشردوستانه در کرانه باختری از جمله قدس شرقی را تضمین کند.

آن‌ها همچنین از اسرائیل خواسته‌اند «تمامی اقلام بشردوستانه‌ای که تخریب یا برداشته شده را بازگردانده و یا جبران کند».

آن‌ها حاطرنشان کردند که ارزش مجموع اقلام اهدا شده توسط خیرین از سال ۲۰۱۵ که توسط اسرائیل تخریب، برچیده یا مصادره شده از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فراتر رفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین