کد خبر: ۸۴۲۴۳۳
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶

امضای ۱۴ سند همکاری بین ایران و سوریه

وزیر دادگستری از امضای ۱۴ سند همکاری بین ایران و سوریه در راستای ارتقای همکاری‌های دوجانبه بین ایران و سوریه خبر داد.
امضای ۱۴ سند همکاری بین ایران و سوریه
آفتاب‌‌نیوز :

امین حسین رحیمی پیش از ظهر امروز شنبه ۶ خرداد میزبان «شفیق دیوب» سفیر جمهوری سوریه در تهران بود.

وزیر دادگستری در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و مستحکم دو کشور و ملت ایران و سوریه، همکاری ایران و سوریه در مبارزه علیه داعش و تروریسم را نقطه عطفی در روابط دو کشور بر شمرد.

وی گفت: زمانی که سوریه درگیر جنگ با گروه‌های تروریستی بود، جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها به کمک ملت و دولت سوریه آمد و امروز نیز در دوران سازندگی این کشور آماده ارائه تجربیات و خدمات خود در این زمینه است.

رحیمی با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه گفت: این سفر در موقعیت زمانی بسیار مهمی انجام شد و تدوین برنامه جامع راهبردی دو کشور و امضای ۱۴ سند همکاری در این سفر در توسعه مناسبات و ارتقای همکاری‌های دوجانبه بسیار اثرگذار است.

وزیر دادگستری سطح مناسبات حقوقی و قضائی دو کشور را ناکافی برشمرد و اظهار امیدواری کرد این مناسبات با اجرایی شدن توافقات قبلی توسعه یابد.

شفیق دیوب، سفیر سوریه در تهران نیز ضمن سخنانی گفت: روابط دو کشور و ملت ایران و سوریه با خون شهدایی، چون حاج قاسم سلیمانی مستحکم شده و از هر تلاشی برای تقویت این مناسبات و توسعه همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

سفیر سوریه در تهران سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به سوریه را بسیار مهم و راهبردی برشمرد و گفت: همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا مناسبات دو کشور بخصوص در حوزه حقوقی قضائی، اقتصادی و بخصوص سازندگی سوریه تقویت و مشارکت بخش خصوصی در این زمینه تسهیل و اجرایی شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین