کد خبر: ۸۴۲۴۴۴
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷

حمله تند میرسلیم به واردکنندگان خودروی دست دوم

​نماینده مجلس گفت:طرفداران واردات خودروی دست دوم دلال‌ها و مافیایی هستند که یک درصد سود خود را صرف تخریب وآبروریزی می‌کنند، اما من عقب نشینی نکرده و از صحنه خارج نخواهم شد.
حمله تند میرسلیم به واردکنندگان خودروی دست دوم
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی میرسلیم که به تازگی با نقل قولی در یک مناظره تلویزیونی درباره تفاوت نداشتن پژو ۲۰۶ با لندکروز به موضوع روز فضای مجازی تبدیل شده است، مباحث مطرح شده اخیر را بی اساس توصیف کرد و گفت: همه خودرو‌ها در هدف اصلی که حمل و نقل است مشترک هستند، اما خودرو‌هایی مانند ۲۰۶ و پراید که کوچک و سبک هستند برای تردد درون شهری بهتر هستند. وی ادامه داد: از این خودرو‌ها برای تردد برون شهری نیز می‌توان استفاده کرد، اما از نظر ایمنی جوابگو نیستند که یکی از گرفتاری‌های ما در تصادفات، همین استفاده نابجاست.

میرسلیم اضافه کرد: در بحث قیمت نیز آنچه مطرح می‌شود درست نیست و خودروی لندکروز و پژو ۲۰۶، قیمت یکسان ندارند و در حالی که شرکت سازنده، پژو ۲۰۶ را با قیمت حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان تحویل می‌دهد، لندکروز نزدیک به هفت میلیارد تومان ارزش گذاری می‌شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش ایرنا درباره تفاوت قیمت خودروی ساخت ایران با نمونه خارجی آن گفت: قیمت تمام شده پراید و پژو ۲۰۶ با نمونه‌های خارجی آن‌ها در کشور‌های کره جنوبی و فرانسه هیچ تفاوتی ندارد.

میرسلیم با تاکید مجدد بر مخالفتش با واردات خودرو‌های دست دوم خارجی که بیش از پنج سال کارکرده‌اند، خاطرنشان کرد: در کشور‌های خارجی خودرو پس از پنج سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد، اسقاط می‌شود و نگهداری آن‌ها هزینه زیادی دارد که توجیه اقتصادی ندارد و واردات چنین خودرو‌هایی مایه افتخار نخواهد بود.

به گفته این نماینده مجلس طرفداران واردات خودروی دست دوم دلال‌ها و مافیایی هستند که یک درصد سود خود را صرف تخریب وآبروریزی می‌کنند، اما من عقب نشینی نکرده و از صحنه خارج نخواهم شد.

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی مسائل مختلف و پیگیری روند طرح‌های پیشران و اقتصادی به هرمزگان سفر کردند، بازدید‌های میدانی رییس و اعضای این کمیسیون با همراهی استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان در بندرعباس همچنان ادامه دارد

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین