کد خبر: ۸۴۲۴۵۱
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶

وضعیت نامساعد حسین کاشیان در بیمارستان

حسین کاشیان ـ هنرمند حوزه نقاشی و خوشنویسی ـ حدود ۳۰ روز است که در بیمارستان بستری است. در همین راستا یکی از نزدیکانش وضعیت او را تشریح کرد.
وضعیت نامساعد حسین کاشیان در بیمارستان
آفتاب‌‌نیوز :

حسین کاشیان هنرمند باسابقه نقاشی و خوشنویسی که متولد سال ۱۳۲۱ است، چندی پیش به دلیلی سکته مغزی در بیمارستان بستری شد.

اسماعیل صادقی که از شاگردان، همکاران و دوستان حسین کاشیان است، بعد از عیادت از او، در گفت‌وگویی با ایسنا شرکت و اظهار کرد: امروز دقیقا ۳۰ روز است که حسین کاشیان با علائم سکته مغزی به اورژانس بیمارستان شریعتی منتقل شد. پس از آن او را به بخش آی‌سی‌یو منتقل کردند. 

او ادامه داد: ایشان حال مساعدی ندارد و بهتر است بگویم حالشان وخیم است. به هوش نیستند؛ البته در کما نیستند اما هوشیاری ایشان خیلی کم است. ایشان بعد از بستری شدن به دلیل سکته مغزی دچار عفونت ریه هم شدند. 

صادقی گفت: حسین کاشیان در رشته‌هایی از هنر متخصص است. در حوزه موسیقی، نقاشی و خوشنویسی فعال بوده است. ایشان فارغ‌التحصیل سال ۱۳۴۶ از انجمن خوشنویسان ایران هستند. مینیاتور را نزد آقای فرشچیان کار کردند و حدود هشت سال در خدمت ایشان بودند. او کارهای بسیار خوبی دارد که در موزه‌های خارج از کشور هم نگهداری می‌شود. 

او افزود: کاشیان در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کرده است. حدود سال ۶۰ هم رئیس موزه هنرهای معاصر بودند. او از کارشناسان رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد و از کارشناسان نقاشی و مینیاتور بود. کمتر کسی مانند او می‌تواند آثار را شناسایی کند و قدیم و جدید آن را تشخیص دهد. 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین