کد خبر: ۸۴۲۵۲۰
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱

هشدار روسیه به انگلیس؛ "تداوم ارسال تسلیحات، جنگ اوکراین را تشدید می‌کند"

سفیر روسیه در انگلیس نسبت به تشدید جنگ در اوکراین هشدار داده است، آن هم در شرایطی که انگلیس و سایر متحدان غربی‌اش به ارسال تسلیحات بیشتر برای کمک به رئیس‌جمهوری اوکراین متعهد می‌شوند.
هشدار روسیه به انگلیس؛
آفتاب‌‌نیوز :

«آندری کلین» سفیر روسیه در انگلیس در گفت‌وگو با «لورا کوئنسبرگ» خبرنگار شبکه خبری بی‌بی‌سی گفت که اقدامات کشورهای ناتو، «به‌ویژه» بریتانیا، خطر طولانی‌تر شدن و ایجاد «بعد جدیدی» در جنگ را در پی دارد.

کلین گفت که روسیه «منابع بسیار زیادی» دارد و علی‌رغم اینکه جنگ روسیه - اوکراین در حال حاضر بیش از یک سال در جریان است، او مدعی شد که کشورش هنوز «اقدام بسیار جدی» را آغاز نکرده است.

سفیر روسیه گفت: «روسیه ۱۶ برابر بزرگتر از اوکراین است. ما منابع عظیمی داریم. البته دیر یا زود، این تشدید وضعیت ممکن است ابعاد جدیدی پیدا کند که ما به آن نیازی نداریم و آن را نمی‌خواهیم. ما می‌توانیم همین فردا صلح کنیم.»

هنگامی که از سفیر روسیه در مورد «شواهد فزاینده» درباره «جنایات جنگی» روسیه سوال شد، او گفت اوکراین طرفی است که مرتکب جنایات جنگی می‌شود. او سپس در ادامه صحبت‌هایش گفت که سازمان ملل قدرتی برای تحقیق در مورد جنایات جنگی ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین