کد خبر: ۸۴۲۶۱۹
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴

ضرر بزرگ قانون جدید AFC برای ایران

قانون جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر حذف محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در رقابت‌های باشگاهی آسیا به سود عربستان شد.
ضرر بزرگ قانون جدید AFC برای ایران
آفتاب‌‌نیوز :

کنفدراسیون فوتبال آسیا محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در مسابقات باشگاهی قاره را برداشت و منوط به تعداد مجاز حضور بازیکنان خارجی در هر لیگ فوتبال کرد.

عربستان با مجوز بازی ۸ لژیونر در لیگش بیشترین سود را از برداشته شدن محدودیت استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا می‌برد. پیش از این در کشورمان هر باشگاه ۴ بازیکن خارجی می‌توانست به خدمت بگیرد و به همین تعداد مجاز به استفاده در رقابت‌های آسیایی می‌شد، اما به تازگی قانون ۵+۱ (۵ بازیکن خارج از آسیا و یک بازیکن آسیایی) برای جذب بازیکنان خارجی مصوب شده است.

اما با این حال عربستان پا را فراتر گذاشته و می‌خواهد تعداد بازیکنان خارجی هر باشگاه را به عدد ۱۰ برساند. باشگاه الاتحاد قهرمان این فصل لیگ عربستان به صورت رسمی این درخواست را از فدراسیون عربستان کرده، چون می‌خواهد در لیگ قهرمانان آسیا و جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کند.

در صورت پذیرفته شدن این درخواست از سوی فدراسیون عربستان دیگر رقابت با نمایندگان این کشور در رقابت‌های آسیایی بسیار سخت می‌شود، چون می‌توانند با ۱۰ خارجی وارد رقابت شوند و با هزینه‌های نجومی خارجی‌های خوبی را به خدمت بگیرند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین