کد خبر: ۸۴۲۷۰۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱

فوت ابوالفضل امیرعطایی/ دادستان شهرستان ری: در اثر برخورد گلوله جنگی یا پوکه گاز اشک‌آور نبود

ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ ساله‌ای که براساس گزارش برخی رسانه ها، در اعتراضات ۱۴۰۱ گلوله گاز اشک‌آور به جمجمه او اصابت کرده است، اخیرا فوت شده است. شهرستان ری در این باره گفت: هیچ گلوله جنگی یا پوکه گاز اشک‌آوری با سر «ابوالفضل امیرعطایی» برخورد نکرده و در زمان بروز حادثه برای مرحوم امیرعطایی هیچ نیروی پلیس و یا حافظ امنیتی در منطقه محل حادثه حاضر نبوده و پزشکی قانونی در حال بررسی پرونده است.
آفتاب‌‌نیوز :

از روز گذشته و به واسطه فوت «ابوالفضل امیرعطایی» نوجوانی که در روز ۳۰ شهریورماه در اثر برخورد جسم سخت دچار مصدومیت شده بود، برخی رسانه‌ها به دلیل موقعیت مکانی این حادثه که در محدوده دیلمان و میدان نماز شهرری بوده است، فوت این نوجوان را ناشی از اصابت گلوله و گاز اشک‌آور مطرح کردند.

در برخی از رسانه‌ها محل مصدومیت شهرستان شهریار و برخی شهرری درج شده بود. مهدی رحیمی، دادستان شهرستان ری با اشاره به حادثه تلخ رخ داده برای «ابوالفضل امیرعطایی» و انتساب این حادثه به ناآرامی ها در میدان نماز شهرری، اظهار داشت: در پی وقوع این حادثه پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و به شعب تحقیق دادسرا ارجاع داده شد و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت. این فرد ساکن دولت آباد شهرری بوده و در روز حادثه این نوجوان به همراه یکی از دوستانش با موتورسیکلت برای خرید به منطقه دیلمان می‌روند که از پشت جسم سختی به سرش برخورد می‌کند و پس از این حادثه وارد زندگی نباتی می‌شود.

به نوشته تسنیم؛ دادستان شهرستان ری در ادامه گفت: پس از انتقال این فرد به اتاق عمل برای بررسی بیشتر، هیچ جسم یا شئی در سر وی پیدا نشده است و نظر نهایی پزشک که در پرونده پزشکی او نیز موجود است فقط بر برخورد جسم سنگین به سر او تاکید دارد.

رحیمی تصریح کرد: در پی وقوع این حادثه پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و به شعب تحقیق دادسرا ارجاع داده شد و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه حادثه در زمان اغتشاشات سال گذشته و بروز شلوغی در شهرری به وقوع پیوسته بوده اولین فرضیه‌ای که از سوی قاضی پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد حضور یا عدم حضور نیرو‌های انتظامی یا حافظ امنیت در منطقه بوده که در تحقیقات به عمل آمده مشخص می‌شود در زمان بروز حادثه برای مرحوم «امیرعطایی» هیچ نیروی پلیس و یا حافظ امنیتی در منطقه محل حادثه حاضر نبوده است.

وی با بیان اینکه طبق معاینات انجام شده گزارش موجود در پرونده و تحقیقات انجام شده تا امروز مشخص شده که گلوله جنگی و یا پوکه گاز اشک‌آور به سر «ابوالفضل امیرعطایی» برخورد نکرده است، گفت: هنوز مشخص نیست جسم برخورد کرده به سر «ابوالفضل امیرعطایی» چه بوده و پزشکی قانونی در حال بررسی پرونده است.

رحیمی بیان کرد: «ابوالفضل امیر عطایی» از تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۰ بهمن ماه در بیمارستان تحت درمان بوده و بعد از آن در منزل نگهداری شده است.

دادستان شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تشکیل پرونده از سوی دستگاه قضا در این حادثه، اما تاکنون هیچ شکایتی از سوی والدین و یا اقوام «ابوالفضل امیرعطایی» ثبت نشده است.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه نوشته است:پیگیری خبرنگار تسنیم از سپاه ناحیه شهرری نیز حاکی از این بود که مصدومیت این نوجوان در جریان اغتشاشات نبوده و خانواده مرحوم تاکنون ادعایی در این خصوص نداشته‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
4
33
خودش مرده نیروی انتظامی نکشته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
2
47
اینم خودشو از پشت بوم انداخته.. کاری که اکثر جوانان به صورت خود جوش در اعتراضات انجام میدادن.. البته این نظر منه هرچی آمنه سادات بگه اون درسته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
3
48
لازم به گفتن نبود ملت روال و گفته معمول شما رو از حفظند
حقیقت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
2
44
فدایی وطن روحش شاد
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین