کد خبر: ۸۴۲۷۹۹
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵

دربی ۱۰۱ بازی خداحافظی ۲ ستاره نامدار استقلال؟

ممکن است اجرای قانون جدید منجر به جدایی مهدی قایدی و محمد محبی از استقلال شود.
دربی ۱۰۱ بازی خداحافظی ۲ ستاره نامدار استقلال؟
آفتاب‌‌نیوز :

آینده کاری مهدی قایدی و محمد محبی در استقلال نامشخص است و اگر قانون جدیدی که قرار است به تصویب برسد، اجرا شود باشگاه استقلال تنها در شرایطی قادر به استفاده از این دو بازیکن خواهد بود که آن‌ها را به طور قطعی از تیم‌های شباب الاهلی و سانتاکلارا به خدمت بگیرد.

فدراسیون فوتبال قصد دارد در قوانین جدید مانع از حضور لژیونر‌ها به صورت قرضی در باشگاه‌های لیگ برتری شود؛ درست مانند انتقال مهدی قایدی و محمد محبی که با همین فرایند عضو باشگاه استقلال شدند.

قایدی زمانی که از استقلال به باشگاه شباب الاهلی رفت با این باشگاه قرارداد سه ساله منعقد کرد. در آن زمان باشگاه استقلال حق انتقالی بابت این بازیکن دریافت کرد، اما درست یک سال بعد ناچار شد برای به خدمت گرفتن دوباره این بازیکن به باشگاه شباب الاهلی پول بپردازد.

محمد محبی نیز از باشگاه سپاهان به باشگاه سانتاکلارای پرتغال پیوست. زردپوشان اصفهانی حتی درابتدای فصل و پیش از آنکه محبی را در اختیار بگیرند، خواستار جذب این بازیکن بودند، اما محبی با مشاوره‌هایی که با مهدی قایدی داشت به استقلال آمد تا در کنار دوست صمیمی خود به فوتبال ادامه دهد.

با این حال ممکن است اجرای قانون جدید در نهایت منجر به جدایی این دو بازیکن از استقلال شود. مگر آنکه باشگاه استقلال در رایزنی‌های خود با باشگاه‌های شباب الاهلی و سانتاکلارا حق انتقال قطعی این دو بازیکن را پرداخت کند و بتواند هر دو بازیکن بوشهری را با قرارداد قطعی به خدمت بگیرد.

این فرایند نیازمند داشتن بودجه کافی است که با وضعیت کنونی باشگاه استقلال بسیار دشوار است که هزینه تمدید قرارداد این دو بازیکن به این سادگی تأمین شود. از سویی درباره محبی شنیده می‌شود که یکی از باشگاه‌های روسی به نام زسکا خواستار جذب او است و به مدیر برنامه این بازیکن پیشنهاد داده که این بازیکن را از باشگاه سانتاکلارای پرتغال که به دسته دو لیگ پرتغال سقوط کرده، به خدمت بگیرد.

با توجه به این شرایط و اینکه قایدی نیز دو تیم اماراتی را به شدت خواهان خود می‌بیند و از سویی قوانین جدید مانع از جذب لژیونر قرضی خواهد شد، احتمال اینکه دربی بازی خداحافظی قایدی و محبی باشد بسیار زیاد است. مگر آنکه اتفاقات دیگری رخ دهد و باشگاه استقلال طوری رایزنی کند که این دو بازیکن که علاقه‌مند به تداوم حضور در استقلال هستند با پرداخت حق انتقال از سوی باشگاه استقلال به باشگاه‌های آن‌ها همچنان در این تیم باقی بمانند. بدون شک اگر قایدی و محبی از استقلال جدا و این قانون اجرا شود، ممکن است ساپینتو نیز برای تمدید قرارداد خود دچار تردید شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین