کد خبر: ۸۴۲۸۶۵
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴

تجمع کارگران و بازنشستگان در چند شهر

شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشان، رشت و شهرستان‌های شوش، کرخه و هفت تپه با تجمع مقابل اداره تامین اجتماعی به برآورده شدن مطالبات خود تاکید کردند. همچنین بازنشستگان مخابرات در چند شهر خواستار اجرای آیین نامه سال ۸۹ شدند.
تجمع کارگران و بازنشستگان در چند شهر
آفتاب‌‌نیوز :

دیروز جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در کرمانشاه و رشت و نیز شهرستان‌های شوش، کرخه و هفت تپه در خوزستان با تجمع مقابل ساختمان ادارات تامین اجتماعی خواستار توجه به مطالبات و خواسته‌های خود شدند.

این بازنشستگان، مهم‌ترین خواسته‌های خود را اجرای ۲۵ درصد باقیمانده متناسب‌سازی و اعمال نشدن ضریب افزایش سال گذشته اعلام کردند و گفتند: اینکه اخیرا وزیر کار اعلام کرده برای اجرای باقیمانده ۲۵ درصد متناسب‌سازی بازنشستگان کارگری نیاز به کار گروه دارد این یک وقت‌کشی برای اجرا نکردن قانون است.

آن‌ها در ادامه به استقلال بانک رفاه، بهبود خدمات رفاهی و تامین درمان رایگان و اعمال ماده ۶۹ تاکید کردند و گفتند: تامین اجتماعی مکلف به اجرای تعهدات و پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان کارگری است.

این بازنشستگان خواستار اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی شدند. آن‌ها می‌گویند: افزایش ۲۱ و ۲۷ درصدی مستمری در سال جدید قابل قبول نیست و کانون‌ها باید درخواست ابطال آن را دنبال کنند.

تجمع بازنشستگان مخابرات در چند شهر

همچنین بازنشستگان مخابرات در چند استان، امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت، در تهران مقابل وزارت ارتباطات و در استان‌های دیگر، مقابل شرکت مخابرات تجمع کردند. 

این بازنشستگان، در تهران، ایلام، لرستان، مریوان، ارومیه، مشهد، کرمانشاه، خوزستان و دیگر شهر‌ها به عدم اجرای آیین نامه سال ۸۹ اعتراض کردند.

تجمع کارگران و بازنشستگان در چند شهر

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین