کد خبر: ۸۴۲۹۱۵
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹

اسرائیل سامانه دریایی "گنبد آهنین" را آزمایش کرد

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی آزمایش‌هایی را روی سامانه دریایی "گنبد آهنین" انجام داد و این سامانه برخی تهدید‌های فعلی و آتی را شبیه‌سازی کرد.
اسرائیل سامانه دریایی
آفتاب‌‌نیوز :

ارتش و وزارت جنگ رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه در بیانیه مشترکی از انجام آزمایش‌هایی ویژه روی سیستم‌های حفاظتی سکوهای گاز از جمله سامانه‌ دریایی "گنبد آهنین" خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، طبق این بیانیه، مدیریت حوما وابسته به مرکز توسعه تسلیحات و زیرساخت‌های فناوری در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی و نیروی دریایی ارتش این رژیم و شرکت پدافندی و پیشرفته "رافائل" با مشارکت سامانه‌های متعدد برای لایه‌های دفاعی مختلف از جمله سامانه پدافند هوایی "گنبد آهنین" یا همان سامانه دریایی "گنبد آهنین" آزمایش‌هایی را با موفقیت انجام داد.

بر اساس بیانیه یاد شده، "گنبد آهنین" با موفقیت با تهدیدها علیه زیرساخت‌ها و سازه‌های مهم در آب‌های اقتصادی "اسرائیل" مقابله کرد.

در این بیانیه آمده است، این آزمایش شامل سامانه دریایی گنبد آهنین بر روی کشتی "ماگین ساعر ۶" در برابر مجموعه متنوعی از تهدیدها بود.

کشتی ماگین ساعر ۶ یک رزم‌ناو آلمانی است که تل‌آویو تغییرات فنی لازم را روی آن انجام داده و در حال حاضر مجهز به سنسور و سیستم راکتی است.

روزنامه عبری زبان هاآرتص در این خصوص نوشت، آزمایش‌ها روی سامانه دریایی گنبد آهنین اقدامی جدید برای استفاده از آن است.

به نوشته هاآرتص، در این آزمایش‌ها شلیک راکت و موشک‌های کروز و پهپادهای انتحاری علیه سکوهای گاز در آب‌های اقتصادی رژیم صهیونیستی شبیه‌سازی شد.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در این خصوص گفت، سامانه دریایی گنبد آهنین یک پرش بزرگ رو به جلو در زمینه توانمندی‌های پدافند دریایی اسرائیل است و برتری نظامی و آزادی در فعالیت‌های عملیاتی را برای مقابله با تهدیدهای روزافزون دریایی فراهم می‌کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین