کد خبر: ۸۴۲۹۱۶
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۲

کلاهبرداری تلفنی از همراهِ بیماران زنجانی

رئیس پلیس فتا استان زنجان از دستگیری اعضای باندی که با شناسایی خانواده‌های بیماران بستری در بیمارستان‌های زنجان اقدام به کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد.
کلاهبرداری تلفنی از همراهِ بیماران زنجانی
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ سیداحمد موسوی، اظهار کرد: در پی ارجاع چندین فقره پرونده شکایت مبنی بر کلاهبرداری از خانواده بیماران، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای زنجان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی تصریح کرد: برابر اظهارات شکات و با انجام اقدامات پلیسی، معلوم شد اعضای باند از طریق دریافت لیست پزشکان بیمارستان‌های سراسر کشور از طریق اینترنت و تخلیه تلفنی کارکنان بخش‌های بیمارستانی طی تماس با اعضای خانواده بیماران و معرفی خود به‌عنوان پزشک معالج با سوءاستفاده از عواطف و احساسات آنان به بهانه اعزام بیمار به اتاق عمل و نیاز مبرم به پرداخت هزینه‌های عمل جراحی با ارائه شماره حساب یا شماره کارت اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.

این مسئول انتظامی گفت: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهمان به هویت‌های معلوم در یکی از استان‌های کشور مورد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتای زنجان منتقل شدند.

موسوی گفت: متهمان پس از روبرو شدن با مستندات به ۱۵۰ فقره کلاهبرداری به ارزش دو میلیارد ریال با این شگرد اعتراف و اقرار کردند با تحت فشار قرار دادن خانواده‌های بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور در کمترین زمان موفق به انجام اعمال مجرمانه می‌شدند.

وی با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان توصیه کرد: شهروندان قبل از هرگونه واریز وجه با مسئولان بیمارستان به تلفنی یا حضوری صحبت کرده و از صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کنند و هرگونه هزینه‌های مربوطه را می‌بایست به حساب بیمارستان واریز کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک، می‌توانند موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس‌ فتا به آدرس: cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی در میان بگذارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین