کد خبر: ۸۴۲۹۸۹
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲

معصومه ابتکار: به آقای جهانگیری گفتم شما چرا باور کردید؟ گفت فکر کردم شاید دیوانه شدی!

معصومه ابتکار گفت: یک بار در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک خانم ساده و مذهبی‌ای با یک لحن بد آمد به من گفت چرا رفتی به آن مرد دست دادی، گناه کردی؛ لذا شما ببینید چطور روی افکار عمومی و طیف متدین کار کردند.
معصومه ابتکار: به آقای جهانگیری گفتم شما چرا باور کردید؟ گفت فکر کردم شاید دیوانه شدی!
آفتاب‌‌نیوز :

معصومه ابتکار در گفت‌وگویی درباره حاشیه‌های زمان مسئولیتش در دولت یازدهم و دوازدهم خاطره‌هایی را بیان کرد.

سال ۹۵ بود که طی سفر معصومه ابتکار به عنوان رئیس سازمان محیط زیست وقت به کشور آلمان و دیدار با همتای آلمانی، با درج خبری دروغ دردسر‌های زیادی برای او و دولت وقت بوجود آوردند.

ابتکار در آلمان با وزیر محیط زیست این کشور دست می‌دهد، اما چهره مردانه وزیر آلمانی که یک زن است، سبب شد تا برخی رسانه‌ها به دروغ اعلام کنند که طی آن سفر ابتکار با یک مرد دست داده است.

روایت معصومه ابتکار را در ادامه بخوانید:

«حتی خبر به بیت رهبری رسید، وقتی خبر به آقای جهانگیری رسید ایشان داشتند سکته می‌کردند (باخنده)، به ایشان گفتم آقای جهانگیری چرا باور کردید، گفتند نمی‌دانم فکر کردم شاید دیوانه شدی (باخنده)، آقای روحانی آن موقع ژاپن بودند، آقای جهانگیری با آقای واعظی تماس گرفتند که چنین اتفاقی افتاده است، ایشان (واعظی) هم خندیدند و گفتند باربارا هندریکس (وزیر محیط زیست آلمان) زن هستند نه مرد، با من هم بعداً صحبت کردند.»

او درباره بازتاب این خبر در رسانه‌های خارجی ادامه می‌دهد: «خیلی زشت بود، انعکاس آن برای خانم هندریکس و آلمان خوب نبود، ما آنجا توافقات خوبی برای محیط زیست انجام داده بودیم، زمینه سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در ایران مطرح شد، اما این حرف‌های بی‌ربط انرژی ما را گرفت، بعداً که من ایشان را دیدم خیلی نسبت به این برخورد ناراحت شده بود. جالب این که مسئله تمام نشد و ادامه داشت، یک بار در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک خانم ساده و مذهبی‌ای با یک لحن بد آمد به من گفت چرا رفتی به آن مرد دست دادی، گناه کردی؛ لذا شما ببینید چطور روی افکار عمومی و طیف متدین کار کردند.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین