کد خبر: ۸۴۲۹۹۳
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز (۹ خردادماه) برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات می‌تواند سبب گسیل گردوخاک در برخی مناطق مستعد شود.
کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۹ خردادماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق می‌شود. تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه‌شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات می‌تواند سبب گسیل گردوخاک در برخی مناطق مستعد شود.

تداوم ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد مؤثر تا صبح فردا (۱۰ خردادماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول را در بیشتر مناطق به‌ دنبال خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی و احتمال رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند.

با توجه به ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه غلظت ذرات معلق کاهش می‌یابد که برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین  ۱۰۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹  و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین