کد خبر: ۸۴۳۱۳۲
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۲

واکنش نماینده مجلس به نقد‌ها از لایحه «حجاب و عفاف»: لایحه را دولت تنظیم کرده، چرا از نمایندگان انتقاد می‌کنید؟

یکی از نمایندگان مجلس ریشه انتقادات به لایحه حجاب را اغراض سیاسی دانست و گفت: اساسا لوایح را مجلس تنظیم نمی‌کند و این دولت است که لایحه را به مجلس ارسال می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

واکنش نماینده مجلس به نقدها از لایحه «حجاب و عفاف»: لایحه را دولت تنظیم کرده، چرا از نمایندگان انتقاد می‌کنید؟

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی اشکالات لایحه حجاب را مربوط به دولت دانست نه مجلس.

مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی ارکانی را در ادامه می‌خوانید:

در بحث لایحه حجاب و عفاف طی یکی دو روز اخیر شاهد این بودیم که برخی افراد و شخصیت‌ها از برخی تریبون‌ها متاسفانه مجلس را مخاطب و مورد انتقاد قرار داده بودند که به‌نظر می‌رسد که در حالت خوش‌بینانه ناشی از ناآگاهی است که اطلاع ندارند.

اساسا لوایح را مجلس تنظیم نمی‌کند و این دولت است که لایحه را به مجلس ارسال می‌کند و یا اینکه در حالت بدبینانه اغراض سیاسی برخی افراد ریشه این اظهارنظرها است.

درخواست من از کسانی که در این فضاها بحث و نقدی دارند، این است که جانب انصاف را نسبت به مجلس رعایت کنند و توجه داشته باشند که به هر حال لایحه را دولت ارسال کرده و مجلس در تنظیم و تدوین آن نقشی نداشته است.

بحث ما درخصوص روال قانونی کار است که دولت باید لوایح را به مجلس ارسال کند، یعنی اگر قوه قضاییه هم لایحه‌ای را تنظیم کند قادر به ارسال مستقیم آن لایحه به مجلس نیست، این دولت است که مرجع ارسال لوایح مختلف از جمله لوایح قضایی به مجلس محسوب می‌شود و تا دولت نخواهد لایحه‌ای را ارسال کند، این اتفاق رخ نخواهد داد.

این بحث‌ها درخصوص شکل کار و روند ارسال لایحه بود، اما در رابطه با ماهیت لایحه نیز بعد از اینکه اعلام وصول شود و در کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار گیرد قابل بحث خواهد بود که نمایندگان مجلس در آن مرحله قادر هستند نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و اصلاحاتی روی لایحه اعمال کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین