کد خبر: ۸۴۳۱۹۲
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۸

تخریب خانه‌های بافت تاریخی شیراز به دستور نهاد‌های دولتی بود؟

مدیرکل راه و شهرسازی فارس تخریب خانه‌های بافت تاریخی شیراز به دستور نهاد‌های دولتی را تکذیب کرد.
تخریب خانه‌های بافت تاریخی شیراز به دستور نهاد‌های دولتی بود؟
آفتاب‌‌نیوز :

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با تکذیب تخریب خانه‌های بافت تاریخی شیراز گفت: عده‌ای سودجود و منفعت طلب، به دنبال بهره‌گیری از چنین فضاسازی‌هایی برای یافتن نام و نشان هستند.

محمودرضا طالبان با اشاره به فضاسازی‌های رسانه‌ای ایجاد شده پیرامون تخریب بافت تاریخی شیراز در سال گذشته، اظهار داشت: اگر افراد دوستدار میراث و تاریخ و فرهنگ باشند، حتما قبل از آنکه با دامن زدن به یک شایعه، آن را منتشر و رسانه‌ای کنند، با افراد مطلع، بی طرف و غیرمنفعت‌طلب، تماس گرفته و از درست یا نادرست بودن موضوعات، کسب اطلاع می‌کردند.

طالبان در خصوص ادعای مطرح شده مبنی بر وقوع تخریب در برخی خانه‌های موجود در بافت تاریخی شیراز، توضیح داد: ساکنان یکی ازخانه‌ها؛ که پیش از این توسط اداره کل راه و شهرسازی تملک شده است؛ بدون اطلاع به این اداره خانه را تخلیه کرده و متاسفانه در زمان خالی از سکنه بودن این منزل، سارقین درب و پنجره آن را شبانه به سرقت برده‌اند.

وی با بیان اینکه موضوع از روش‌های قانونی در حال پیگیری است، گفت: بلافاصله پس از اطلاع، دایره حقوقی اداره کل اقدامات قضایی را انجام داده و علیه سارقین اقامه دعوی کرده و یکی ازسارقین نیز دستگیر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: ما صراحتا در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با تصویرسازی دقیق و از روی نقشه، پیرامون اقدامات مصوب شده و رسمی و قانونی، برای بازآفرینی بافت فرهنگی تاریخی شیراز صحبت کرده‌ایم و نیازی به انجام اقدامات پنهانی و در سایه نداریم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما