کد خبر: ۸۴۳۲۲۶
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸

آماده باش بیمارستان‌ها

معاون درمان وزارت بهداشت، از آماده‌باش بیمارستان‌های کشور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سعید کریمی در نشست کمیته بهداشت و درمان مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در سازمان اورژانس کشور برگزار شد، با بیان اینکه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در دیگر استان‌ها و شهر‌ها نیز برگزار خواهد شد، افزود: از این رو تمامی بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور از آمادگی لازم برخوردارند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات درمانی در چند حلقه در دستورکار قرار دارد، ادامه داد: ۱۶ بیمارستان شامل ۴ بیمارستان صحرایی و ۱۲ درمانگاه پیش بینی شده است. بیمارستان حضرت رسول (ص) در مجاورت حرم مطهر که با بیمارستان حضرت رسول (ص) در خیابان ستارخان متفاوت است نیز از آمادگی کامل برخوردار است. سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران و بهداشت و درمان نیرو‌های مسلح هم در این طرح مشارکت داشته و آماده خدمت رسانی هستند.

کریمی گفت: همچنین در حلقه‌های دیگر بیمارستان‌هایی نظیر ضیائیان، بهارلو، فیروزآبادی، فیاض بخش، هفت تیر و…، را به حالت آماده‌باش کامل در آوردیم و بیمارستان‌هایی مانند سینا، شهدای تجریش، امام حسین (ع) و…، در آمادگی کامل قرار دارند و تیم‌های واکنش سریع برای تریاژ و…، در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مستقر هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: علاوه بر خدمات مربوط به درمان، اقداماتی در حوزه نظارت بر سلامت مواد غذایی، آب آشامیدنی و…، نیز از سوی وزارت بهداشت در دستورکار قرار گرفته است و کارشناسان بهداشتی بر این موارد نیز نظارت کامل دارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین